تبلیغات ویدئویی چیست؟

زمان مطالعه : ۶ دقیقه
خانه بلاگ مقالات دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات انواع مختلفی دارد. محتوای تبلیغاتی می‌تواند متنی باشد یا با تصاویر ثابت یا متحرک همراه شود. اگر درباره انواع مختلف روش‌های تبلیغاتی نظرسنجی انجام دهیم، بی‌شک به این توافق می‌رسیم که تبلیغات ویدئویی جذاب‌ترین آن‌هاست. به‌طور کلی اشخاص با تصاویر ارتباط بیشتری برقرار می‌کنند. اگر آمار مربوط به انواع تبلیغات را بررسی کنید خواهید دید که بخش عمده‌ای از ترافیک اینترنت صرف تماشای ویدئوهای آنلاین می‌شود و این آمار هر روز بیشتر از پیش رشد می‌کند. همچنین حجم و جذابیت اطلاعاتی که می‌توان در یک زمان کوتاه به وسیله ویدئو به مخاطب رساند، بسیار قابل توجه و بیش از باقی انواع محتواهاست. بنابراین قرار داشتن روش‌های مناسب تبلیغات ویدئویی در استراتژی بازاریابی شما اهمیت زیادی دارد. برای این کار باید با انواع روش‌های این نوع تبلیغات و مزایای آن آشنا باشید.

تبلیغات ویدئویی چیست؟

تبلیغات ویدئویی چیست؟

همانطور که در مقدمه گفته شد، تبلیغات ویدئویی ابزار قدرتمندی برای جذب مخاطبان و برقراری ارتباط با آن‌هاست. برای تبلیغ و بازاریابی برند، معرفی محصولات و خدمات و… می‌توان از تبلیغات ویدئویی استفاده کرد و بهترین نتیجه را به‌دست آورد. به‌ویژه در سال‌های اخیر به دلیل استفاده روزافزون افراد از تلفن‌های هوشمند، تبلیغات ویدئویی در اپلیکیشن نیز می‌تواند فرصت بزرگی را در زمینه آگاهی از برند و تعامل با مخاطبان برای کسب‌وکارها فراهم کند.

 

انواع تبلیغات ویدئویی

تبلیغات ویدئویی انواع مختلفی دارد؛ از جمله آن‌ها می‌توان به تبلیغات ویدئویی همسان، پیش‌نمایشی، بینابینی و جایزه‌ای اشاره کرد. با توجه به نقش و اهمیت ویدئو در دنیای آنلاین، بهتر است که تبلیغات ویدئویی را در استراتژی بازاریابی خود به‌کار ببرید تا مخاطبان بیشتری را جذب کنید و بتوانید آن‌ها را نگه دارید.

 

 • تبلیغات ویدئویی همسان (Native)

تبلیغات نیتیو یا همسان همیشه با قالب محیطی که در آن قرار می‌گیرند، همگون و یکپارچه‌اند. تبلیغات ویدئویی همسان نیز از این قاعده مستثنی نیست و در قالب متناسب با وبسایت یا اپلیکیشن نمایش‌دهنده خود به مخاطب ارائه می‌شود. این ویژگی برای کاربران خاطره دلپذیری رقم می‌زند و از خدشه‌دار شدن تجربه وب‌گردی آنان جلوگیری می‌کند.

 • تبلیغات ویدئویی خطی

تبلیغات ویدئویی خطی آن دسته از ویدئوهای تبلیغاتی هستند که تمامی صفحه نمایش را دربرمی‌گیرند. کل مدت‌زمان پخش این ویدئوهای تبلیغاتی که ممکن است در ابتدا، میانه و یا انتهای یک فیلم نمایش داده شوند معمولا و به‌طور استاندارد بین ۵ تا ۱۰ ثانیه است.

 • تبلیغات ویدئویی پیش‌نمایشی (Pre-Roll)

حتما در هنگام تماشای ویدئو در سایت‌ها یا اپلیکیشن‌ها با تبلیغاتی مواجه شده‌اید که در ابتدای ویدئو نمایش داده می‌شوند و معمولا پس از چند ثانیه می‌توان آن‌ها را رد کرد و به تماشای ویدئوی اصلی نشست. این تبلیغات کوتاه، از نوع تبلیغات پیش‌نمایشی هستند.

 • تبلیغات ویدئویی بینابینی (Mid-Roll)

این دسته از تبلیغات نیز با ظاهر مشابه با محتوای اصیل رسانه‌ای که در آن قرار می‌گیرند، به آن‌ها نمایش داده می‌شود. اما از آن‌جا که در میانه ویدئو پخش می‌شوند، معمولا توجه بیشتری از مخاطبان را به‌دست می‌آورند.

 • تبلیغات ویدئویی پس‌نمایشی (Post-Roll)

این نوع تبلیغات در پایان یک ویدئو نمایش داده می‌شوند.

 • تبلیغات ویدئویی جایزه‌ای

در این نوع از تبلیغات، کاربران تماشای ویدئوی تبلیغاتی را انتخاب می‌کنند و در ازای آن پاداش مشخصی دریافت می‌کنند. ناشران از این مدل تبلیغاتی درآمد قابل توجهی خواهند داشت.

 • تبلیغات ویدیویی Revel

این نوع تبلیغات ویدیویی، درون‌متنی هستند، یعنی وقتی کاربر صفحه را اسکرول می‌کند، در میانه متن مقالات یا در ابتدا و انتهای آن‌ها شاهد این ویدئوهای تبلیغاتی خواهد بود.

 • تبلیغات ویدیویی غیر خطی (Pause Menu)

این نوع تبلیغات در بخش کوچکی از صفحه، همزمان با ویدئوی اصلی پخش می‌شوند و وقتی کاربر روی کلیپ، کلیک می‌کند متوقف می‌گردد. همچنین کاربر می‌تواند با کلیک بر روی این تبلیغ، به صفحه فرود مورد نظر هدایت برود.

 • تبلیغات ویدیویی Overlay

این نوع تبلیغات فقط ۲۰ درصد از فضای ویدئو را اشغال می‌کنند و می‌توانید از آن‌ها برای معرفی دائمی برند خود استفاده نمایید.

 • تبلیغات ویدیویی Non- Overlay

این تبلیغات به‌صورت همزمان با شروع پخش ویدئوی اصلی، نمایش داده می‌شوند و در صفحه نمایش به‌طور کامل دیده می‌شوند.

 

انواع روش‌های تبلیغات ویدئویی آنلاین

انواع روش‌های تبلیغات ویدئویی آنلاین

تبلیغات ویدئویی می‌تواند به روش‌های مختلفی انجام شود و افراد، بر اساس نیازهای خود و ویژگی این روش‌ها، آن را انتخاب می‌کنند. در ادامه با این روش‌ها آشنا می‌شوید:

 • تبلیغات CPV: در این مورد، تبلیغ‌دهنده در ازای نمایش کامل ویدئو به نمایش‌دهنده آن پول می‌پردازد.
 • تبلیغات CPC: در این مورد تبلیغ‌دهنده به ازای هر کلیک، پول می‌پردازد.
 • تبلیغات CPI: در این مورد تبلیغ‌دهنده در ازای هر نصب اپلیکیشن خود، به تبلیغ‌دهنده مبلغی می‌پردازد.
 • تبلیغات CPA: در این مورد قرار بر آن است که هزینه تبلیغ، در ازای انجام یک واکنش از کاربر پرداخت شود. این فعالیت می‌تواند بر حسب توافق متنوع باشد؛ مثلا ثبت نام در یک سایت، وارد کردن نشانی ایمیل و….

 

مزایای تبلیغات ویدئویی

مزایای تبلیغات ویدئویی

در میان انواع تبلیغات دیجیتال، ویدئو بیش از همه مورد پسند بازاریابان و تبلیغ‌دهندگان است. زیرا برای آن‌ها مزایای بسیاری دارد، از جمله مزایای تبلیغات ویدئویی:

 • امکان تعامل مخاطبان با ویدئوها
 • افزایش نرخ تبدیل
 • افزایش نرخ بازگشت سرمایه
 • قابلیت ایجاد اعتماد در مخاطب
 • بهبود سئو
 • قابلیت تحلیل و بررسی
 • استفاده از قابلیت رسانه‌های اجتماعی

 

چرا تبلیغات ویدئویی؟

آنچه درباره مزایای ویدئو گفته شد طبیعتا شما را به استفاده از تبلیغات ویدئویی ترغیب کرده است. با وجود این، دانستن تازه‌ترین آمار از تاثیر تبلیغات ویدئویی بر کسب‌وکارها می‌تواند بیش از پیش شما را در قدم برداشتن در این راه قانع کند. در این راستا به آمار منتشر شده در سایت wyzowl توجه کنید:

آماری از تبلیغات ویدئویی

نتیجه‌گیری

در این مطلب آموختید که تبلیغات ویدئویی چیست، انوع تبلیغات ویدئویی و روش‌های مختلف آن را شناختید و با مزایای آن‌ها آشنا شدید. همچنین آماری از استفاده بازاریاب‌ها از ویدئو در پلتفرم‌های مختلف را مشاهده نمودید. حالا دیگر می‌دانید که تاثیر تبلیغات بصری بر مخاطبان انکاناپذیر است و برای داشتن یک برنامه موفق بازاریابی و تبلیغات، باید حتما از ویدئوها استفاده کنید. می‌توانید تجربیات خود از تبلیغات ویدئویی را با ما و مخاطبان کالج تپسل به اشتراک بگذارید.

نظر دهید.

 

سوال‌های رایج

تبلیغات ویدئویی چگونه اجرا می‌شود؟

این تبلیغات انواع مختلفی دارند و بسته به نوع و محیط میزبان که سایت یا اپلیکیشن است، متفاوت اجرا می‌شوند. برخی از تبلیغات از طریق پلتفرم‌های آنلاین مانند گوگل ادز، گوگل ادموب و…. انجام می‌شوند و برخی دیگر با خرید یک فضای تبلیغاتی به طور مستقیم از خود صاحب رسانه، اجرا می‌شود. همچنین می‌توانید از آژانس‌های تبلیغاتی نظیر تپسل برای اجرای تبلیغات ویدئویی بهره بگیرید.

تعرفه تبلیغات ویدئویی به چه شکل است؟

هزینه تبلیغات ویدئویی در اتوع و بسترهای مختلف، متفاوت و بسته به نوع بیزینس و روش‌های پرداخت (CPC، CPI،  CPV و CPA) متغیر است.

 

Sending
User Review
5 (1 vote)

اعلام ديدگاه

 

هر هفته از به‌‌روزترین مطالب دیجیتال مارکتینگ در کالج تپسل آگاه شوید.

عضویت در خبرنامه کالج تپسل

لطفا منتظر بمانید ...

عضویت شما با موفقیت انجام شد.

آدرس ایمیل شما محفوظ خواهد بود و به هیچ عنوان جهت مقاصد تبلیغاتی استفاده نخواهد شد.