ایجاد تعامل واقعی با مخاطب، به وسیله ویدئوهای پخش زنده (اینفوگرافی)

زمان مطالعه : ۵ دقیقه
خانه بلاگ اینفوگرافیک بازاریابی دیجیتال

ویدئوهای پخش زنده اخیرا سروصدای زیادی را در حوزه تعامل با مخاطب ایجاد کرده‌اند در حالی که مفهوم جدیدی محسوب نمی‌شوند. برای مثال مسابقات ورزشی پخش شده از تلویزیون نمونه‌هایی از این ویدئوها هستند که سابقه‌ای طولانی دارند. بسیاری از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، اکنون دارای قابلیت‌هایی هستند که به همه‌ اجازه می‌دهد ویدئوهای پخش زنده را با مخاطبان اعم از خانواده، دوستان، همکاران و یا مشتریان احتمالی خود، به اشتراک بگذارند.

خریداران خود را مجذوب خود کنید

چه در حال فیلم‌برداری از فیلم‌های خام باشید، چه به سبک Blair Witch در حین حرکت و یا ویرایش حرفه‌ای آن باشید، ویدئوی پخش مستقیم، فرصتی است که همه بازاریان باید به ترکیب محتوای خود اضافه کنند. در واقع، Brandlive گزارش می‌دهد که 79 درصد از کسب‌وکارها، ویدیوی زنده را راهی معتبرتر برای ارتباط با مخاطبان می‌دانند و طبق گفته فیسبوک، کاربران 10 برابر بیشتر از سایر اشکال رسانه‌، درباره ویدیو نظر می‌دهند. این یک تعهد جدی است! بنابراین چگونه می‌توان به عنوان یک بازاریاب بیشترین استفاده را از آن برد؟

 

نام تجاری خود را در همه جا پخش کنید

پلتفرم‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای دستیابی به مخاطبان خود استفاده کنید. بسیاری از این پلتفرم‌ها، شرایط را برای معرفی نام تجاری شما فراهم می‌کنند. از جمله مهم‌ترین پلتفرم‌ها می‌توان به توییتر از طریق برنامه Periscope، فیسبوک، اسنپ چت و اخیرا LinkedIn اشاره کرد. برای انتخاب پلتفرم مناسب، درک کنید که مخاطبان شما چه کسانی هستند و ارتباط از طریق کدام بستر را مناسب‌تر می‌دانند، سپس در آنجا با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.

اما درک و انتخاب پلتفرم مناسب در جهت نمایش ویدئوهای پخش زنده، تازه شروع کار است. برای جذب مخاطب مناسب، باید اهداف ویدیوی خود و فرمت آن را بدانید. آیا مخاطبان خود را در مورد موضوع تخصصی خود، آگاه می‌کنید؟ ممکن است لازم باشد تا یک جلسه پرسش و پاسخ را با یک متخصص این حوزه ترتیب دهید. آیا محصول جدیدی راه اندازی می‌کنید و سعی در افزایش آگاهی دارید؟ شاید رونمایی یا جعبه‌گشایی محصول بهترین ایده باشد، یا شاید شما به سادگی می‌خواهید فرهنگ سازمانی خود را برجسته کنید، به این معنی که ممکن است بخواهید به بینندگان پشت صحنه، یک دید کلی درمورد فرایندی که در دفتر شما می‌گذرد، بدهید.

برای جهش به پخش زنده ویدیو آماده هستید؟ جریان زنده اینفوگرافیکی ما را مانند یک حرفه‌ای بررسی کنید تا چگونگی جذب مخاطبین، نحوه معرفی نام تجاری و دلیل استفاده از ویدئو‌های پخش زنده برای برند تجاری خود، آگاه شوید. علاوه بر این‌ها، بدانید که چه پلتفرم‌هایی را برای اهداف خود در نظر بگیرید، و فرمت‌های موجود را بررسی نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پلتفرم‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی، و درک چگونگی جذب موثر مخاطبان خود، با استفاده از محتوای نوشتاری و ویدیویی، راهنمای کاربردی بازاریابی رسانه‌های اجتماعی ما را دانلود نمایید.

سوالات متداول

چگونه ویدیوی زنده خود را جذاب‌تر کنم؟

سعی کنید با مخاطبان خود تعامل کنید و حس صمیمیت بین خود و مخاطبانتان ایجاد نمایید. ترکیب‌ کردن حس شوخ طبعی در هنگام واکنش به نظرات مخاطبان قطعا می‌تواند موثر باشد. سعی کنید کیفیت کارتان را بالا ببرید تا مخاطبان بیشتری جذب نمایید. همچنین مهارت‌های خود را در داستان سرایی افزایش دهید.

پخش ویدیو در زمان واقعی چیست؟

پخش زنده زمانی است که ویدیوی پخش شده به صورت بلادرنگ از طریق اینترنت ارسال می‌شود، بدون اینکه ابتدا ضبط و ذخیره شود. امروزه، پخش‌های تلویزیونی، پخش بازی‌های ویدیویی و ویدیوهای رسانه‌های اجتماعی همگی می‌توانند به صورت زنده پخش شوند.

مزایای پخش زنده چیست؟

پخش زنده فواید و مزایای بسیاری است. از جمله این مزایا می‌توان به جریان‌های با کیفیت بالا، پتانسیل مخاطب بیشتر، تنوع گسترده استفاده از محتوا، سهولت و راحتی، ردیابی تجزیه و تحلیل، پشتیبانی مشتری و… اشاره کرد.

Sending
User Review
5 (1 vote)

اعلام ديدگاه

 

هر هفته از به‌‌روزترین مطالب دیجیتال مارکتینگ در کالج تپسل آگاه شوید.

عضویت در خبرنامه کالج تپسل

لطفا منتظر بمانید ...

عضویت شما با موفقیت انجام شد.

آدرس ایمیل شما محفوظ خواهد بود و به هیچ عنوان جهت مقاصد تبلیغاتی استفاده نخواهد شد.