گزارش وضعیت سئو در سال 2021 (+آشنایی با 12 بینش ارزشمند دراین حوزه)

زمان مطالعه : ۵ دقیقه
خانه بلاگ اخبار

پیش‌درآمدری بر گزارش منتشر شده توسط Search Engine Journal

 

بعد از گسترش استفاده روزافزون از دنیای دیجیتال، متخصصان سئو نیز به طور ویژه‌تری در این عرصه با یکدیگر در حال رقابت‌اند. در طول سال گذشته، متخصصان سئو در موقعیت بهتری نسبت به سایرین قرار داشتند چرا که زیرساخت دیجیتال و انجام کار از راه دور به سرعت رشد کرده است.

براساس گزارش پیش‌رو، تقریباً نیمی از متخصصان سئو که مورد بررسی قرار گرفته‌اند، نسبت به گذشته موفقیت بیشتری را کسب کرده‌اند.به طور مثال در این بازه، مشتریان، سئو را بخشی ضروری و جدایی‌ناپذیر از بازاریابی می‌دانند و این موضوع، یک مزیت بزرگ برای کل صنعت دیجیتال محسوب می‌شود.
امیدواریم با ارائه داده‌های کاربردی در این گزارش بتوانید تجارت و دانش خود را به نحو احسن رشد دهید و از مطالب دریافتی استفاده کنید.

لطفا با ادامه مطلب همراه ما همراه باشید.

 

آشنایی با ۱۲ بینش ارزشمند درباره وضعیت سئو در سال ۲۰۲۱

 1.  دستمزد دریافتی در حوزه سئو، ۵۰۰۰۰ تا ۷۴۰۰۰ دلار است.
 2.  از بین آن دسته از متخصصان سئو که بیش از ۲۰۰۰۰۰ دلار درآمد را کسب می‌کنند، ۱۷٪ از آن‌ها بیش از ۲۰ سال تجربه کاری دارند.
 3.  وقتی صحبت از معیارهای موفقیت در سئو می‌شود، احتمال استفاده از نرخ تبدیل در حدود نصف (۱۹.۹٪) رتبه‌بندی کلمات کلیدی استفاده شده (۴۳.۹٪) ارزیابی شده است.
 4. در بین تمام فعالیت‌های سئو، به احتمال زیاد بازاریابی محتوا سهم عمده‌ای از بودجه بازاریابی دیجیتال را به خود اختصاص می‌دهد.
 5. روابط عمومی دیجیتال، احتمالا تنها فعالیتی است که کمترین بودجه را به خود اختصاص می‌دهد.
 6. بیش از دو سوم متخصصان سئو (۶۴.۶٪) نتایج به دست آمده در کار خود را نسبت به قبل، موفق‌تر ارزیابی می‌کنند، و ۱۸٪ از آن‌ها بیان می‌کنند که “بسیار موفق‌تر” بودند.
 7. تقریبا یک سوم (۳۲.۸%) از متخصصان سئو بر این باورند، عناوین/توضیحات متا، تگ‌های H1 و سایر عناصر روی صفحه از مهم‌ترین عوامل موثر بر رتبه‌بندی هستند.
 8. براساس پاسخ ۳۸.۷٪ از مشارکت‌کنندگان این گزارش، SERP هایی با تعداد کلیک صفر به عنوان بزرگترین تهدیدی که حوزه سئو با آن مواجه است تلقی می‌شود.
 9. وقتی صحبت از عوامل رتبه‌بندی نوظهور می‌شود، ۳۶.۷% از متخصصان سئو فکر می‌کنند Core Web Vital برای چند سال آینده از مهم‌ترین آن‌ها خواهد بود.
 10. بیش از یک سوم از متخصصان سئو (۳۴.۷٪) تمرکز خود را برای برنامه‌ریزی‌های سال آینده بر تجربه کاربری معطوف خواهند کرد.
 11. متوسط بودجه مشتریان سئو در ماه، بین ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ است و در این گروه، تعداد آژانس‌های مرتبط با این حوزه (۳۳%) فریلنسرها (۱۴%) تخمین شده است.
 12. %۳۸ از شرکت‌کنندگان در گرآوری این گزارش اظهار دارد که مشتریان‌ آن‌ها فکر می‌کنند سئو بخش ضروری بازاریابی است.
در کالج تپسل بخوانید!  شرط جدید ادموب برای اپلیکیشن‌ها

برای مطالعه و بررسی تجزیه و تحلیل‌های عمیق‌تر، شما می‌توانید گزارش را از لینک زیر دانلود کنید.

 

اعلام ديدگاه

 

هر هفته از به‌‌روزترین مطالب دیجیتال مارکتینگ در کالج تپسل آگاه شوید.

عضویت در خبرنامه کالج تپسل

لطفا منتظر بمانید ...

عضویت شما با موفقیت انجام شد.

آدرس ایمیل شما محفوظ خواهد بود و به هیچ عنوان جهت مقاصد تبلیغاتی استفاده نخواهد شد.