آشنایی با محبوب‌ترین گواهینامه‌های بازاریابی آنلاین در سال ۲۰۲۱

زمان مطالعه : ۸ دقیقه
خانه بلاگ مقالات دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال به متخصصانی نیاز دارد که گواهینامه‌های معتبر را متناسب با نیاز روز داشته باشند. به همین دلیل است که بازاریابی دیجیتال، یک زمینه همیشه در حال تغییر است و متخصصان با استعداد این حوزه در تلاش‌اند تا کسب‌وکارها بیش از پیش به رقابت با یکدیگر بپردازند.

با توجه به تغییر سریع رفتار کاربران، بازاریابی دیجیتال از جزئیات بیشتری برخوردار شده است. به همین دلیل مشغول شدن در آژانس‌های بازاریابی برجسته دیجیتال معمولاً به مهارت بالایی نیاز دارد که با گواهینامه‌های معتبر به این موضوع اعتبار می‌بخشند.

اگر به دنبال کار در یک شرکت معتبر و پیشرو در بازاریابی دیجیتال هستید، باید برنامه‌ای را برای کسب گواهینامه پیشرفته بازاریابی دیجیتال را در نظر بگیرید. در ادامه، بهترین گواهینامه‌های بازاریابی دیجیتال آنلاین برای بازاریابان را بررسی خواهیم کرد.

گواهینامه Google Analytics

از بین ابزارهای اساسی بازاریابی دیجیتال، Google Analytics به شما امکان می‌دهد تا داده‌های ترافیک وب‌سایت را جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل کنید. مانند سایر ابزارها، Google با ارائه گواهی همراه با آزمون، به صورت رایگان و پولی، روی Analytics، سطح دانش شما در مورد این ابزار را تعیین می‌کند.

برای شروع، باید یک حساب آکادمی برای تبلیغات باز کنید و بیش از دو دوره به نام Google Analytics برای مبتدیان و پیشرفته Google Analytics را برای قبولی در آزمون بگذرانید. پیشنهاد ما این است که این گواهینامه را قبل از اقدام برای کار در بازاریابی دیجیتال دریافت کنید زیرا این یک مهارت بسیار توصیه شده برای صنعت بازاریابی است. مدت اعتبار این گواهی از تاریخ امتحان 12 ماه است و برای کلیه شرکت کنندگان دوره رایگان خواهد بود.

گوهی دوره گوگل آنالیتیکس

گواهینامه Google Ads

Google Ads Fundamentals Certificate یک مدرک رایگان بازاریابی دیجیتال است که از موضوعات کلیدی این شاخه محسوب می‌شود. Google با ارائه انواع متنوعی از دوره‌های آموزشی به شما کمک می‌کند تا با دنیای دیجیتال آشنا شوید.

همچنین محتوای آموزشی Google Ads در سیستم عامل‌های مختلف وجود دارد. Google برای هر مدل تبلیغات موجود در Google Ads گواهی‌های مختلفی را صادر می‌کند. دوره‌های گوگل ادز به شما این امکان را می‌دهد تا با چگونگی تبلیغات آنلاین و کمپین‌های رسانه‌های اجتماعی یک کسب و کار به صورت کامل آشنا شوید. پس اگر به دنبال کار در حوزه دیجیتال مارکتینگ هستید، قطعا این مدرک برای شما مفید خواهد بود.

گوهی نامه گوگل ادز

گواهینامه بازاریابی محتوای Hubspot

پادشاه بودن محتوا در دنیای دیجیتال به طور کامل پذیرفته شده است زیرا این موضوع یکی از عناصر قابل توجهی است که به طور مستقیم بر سایر استراتژی‌های آنلاین و تاکتیک‌های بازاریابی دیجیتال تأثیر می‌گذارد. گواهینامه بازاریابی محتوای Hubspot یک مدرک تخصصی است که برای شغل و حرفه شما مفید و از نظر اهداف دوره و کیفیت محتوا قابل اعتماد خواهد بود.

مدت زمان لازم برای صدور گواهینامه تقریباً چهار ساعت است که جنبه‌های مختلف بازاریابی محتوا مانند پروموت محتوا، چارچوب ایجاد محتوا و تجزیه و تحلیل محتوا را پوشش می‌دهد. این مهارت‌ها از جمله موارد لازم برای حرفه‌ای بودن در بازاریابی محتوا به شمار می‌آید.

استخدام‌کنندگان در زمینه بازاریابی دیجیتال همیشه به دنبال نامزدهایی هستند که در تولید محتوا، نوشتن و مهارت‌های ارتباطی تبحر دارند. بنابراین، گواهینامه‌های ارائه شده توسط Hubspot می‌تواند به عنوان پیش شرط برتر دانستن دانش شما در بازاریابی دیجیتال شناخته شود. نکته مثبت این است که این گواهی به صورت رایگان صادر می‌شود!

گواهینامه بازاریابی محتوایی هاب اسپات

گواهینامه YouTube

یوتیوب بعد از گوگل دومین موتور جستجو است، بنابراین گواهینامه از این پلتفرم اعتبار زیادی را به همراه دارد.
آکادمی خالق YouTube فرصت های زیادی و آموزش آنلاین را برای تولیدکنندگان محتوای مبتدی و پیشرفته ارائه می دهد. آموزش‌های آن جدیدترین روش‌های دنیای دیجیتال و همچنین دانش پیشرفته مربوط به صنعت را برای شما فراهم می‌کند.

مدت زمان آموزش‌ها در مناطق مختلف متفاوت است و همه دوره‌ها برای هدف قرار دادن رایگان تمام تولیدکنندگان محتوا و کاربران در YouTube ارائه می‌شوند.

گواهینامه یوتیوب

گواهینامه بازاریابی رسانه‌های اجتماعی Hootsuite

Hootsuite محبوب‌ترین و قابل اعتمادترین پلتفرم مدیریت رسانه‌های اجتماعی است که توسط بازاریابان زیادی ترجیح داده می‌شود.

آکادمی Hootsuite، طیف گسترده‌ای از آموزش رسانه‌های اجتماعی را ارائه می‌دهد که به شما کمک می‌کند تا دانش خود را در مدیریت رسانه‌های اجتماعی ارتقا دهید و خود را به عنوان یک کاندید قابل توجه برای موقعیت یا شغل هدف خود در نظر بگیرید.

Hootsuite یک برنامه صدور گواهینامه بازاریابی دیجیتال پیشرفته است که 15 درس و ارزیابی را ارائه می‌دهد. اگر در پایان هر مبحث موفق به قبولی در آزمون شوید، گواهینامه شما برای همیشه معتبر خواهد بود زیرا ثابت خواهید کرد که مدارک و دانش لازم را در زمینه بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی دارید.

سه پیشنهاد مختلف توسط Hootsuite در مورد صدور گواهینامه رسانه‌های اجتماعی وجود دارد. اولین مورد گواهینامه بازاریابی اجتماعی است که 199 دلار با محتوای اصلی بیشتر برای مبتدیان هزینه دارد. دومین برنامه تبلیغات اجتماعی و مدرک پیشرفته است که 249 دلار هزینه دارد و آخرین نوع گواهینامه، استراتژی پیشرفته شبکه‌های اجتماعی با محتوای بیشتر و جامع‌تر به قیمت 999 دلار است.

گواهی نامه شبکه‌های اجتماعی هوت سوییت

گواهینامه رسانه دیجیتال و بازاریابی توسط Duke Continuous Studies

دانشگاه دوک مدرک دیجیتال و گواهی بازاریابی را از طریق دفتر مطالعات مداوم ارائه می‌دهد. برنامه درسی این برنامه صدور گواهینامه شامل بهینه‌سازی موتور جستجو ، بازاریابی محتوا ، بازاریابی موبایل ، روش‌های PPC ، تجزیه و تحلیل وب و موارد دیگر در زمینه بازاریابی دیجیتال است.

این برنامه خودآموز آنلاین یک برنامه جامع و بدون اعتبار است که در آن متقاضیان باید در خواندن و نوشتن به انگلیسی تسلط داشته باشند.

آن‌ها همچنین باید از سواد فناوری و اتصال به اینترنت در طول دوره استفاده کنند. این دوره شامل 350 ساعت سخنرانی آنلاین است و 12 ماه طول می‌کشد تا آن را طی کنید. شما می‌توانید به طور مداوم در دوره بازاریابی دیجیتال ثبت نام کنید. هزینه کلی 3،195 دلار است که تمام واحدهای مورد نیاز و اختیاری را شامل می‌شود.

با ارائه یک دوره جامع بازاریابی دیجیتال که 100٪ بصورت آنلاین ارائه می‌شود، موسسه بازاریابی دیجیتال (DMI) با محتوای غنی از جمله بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی، سئو، Google Analytics، بازاریابی موبایل، تبلیغات دیجیتال و موارد دیگر در خدمت شما است.

گواهینامه رسانه دیجیتال و بازاریابی Duke Continuous Studies

گواهینامه فیسبوک

فیسبوک به عنوان غول رسانه‌های اجتماعی شناخته می‌شود. Facebook Blueprint یک برنامه آموزشی است که توسط فیسبوک اجرا می‌شود و متشکل از چندین محتوای آموزشی مناسب برای همه سطوح است.

از آنجایی که فیسبوک تقریباً 1.5 میلیون کاربر و حدود 22 میلیارد کلیک در سال را به خود اختصاص داده است، اشتباه نیست اگر بگوییم Facebook Blueprint بهترین گواهی و منبع برای تبلیغات شبکه‌‌های اجتماعی محسوب می‌شود.

این برنامه تمام جزئیات مربوط به تبلیغات در فیسبوک و اینستاگرام را توضیح می‌دهد و می‌تواند مرجع خوبی برای نشان دادن مهارت‌های رسانه‌های اجتماعی شما هنگام درخواست شغل باشد.

گواهینامه فیسبوک

تمام گواهینامه‌های ذکر شده در بالا، به شما کمک می‌کنند تا در حوزه بازاریابی دیجیتال شروع به کار کنید یا مهارت‌های خود را از طریق تکنیک‌های نوین ارتقا دهید. اگر گواهی دیگری می‌شناسید که می‌تواند برای بازاریابان دیجیتال کاربردی باشد، در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

 

 

سوال‌های متداول

بهترین گواهینامه‌های دیجیتال مارکتینگ در سطح دنیا کدام ها هستند؟

 • گواهینامه Google Analytics
 • گواهینامه Google Ads
 • گواهینامه بازاریابی محتوای Hubspot
 • گواهینامه YouTube
 • گواهینامه فیسبوک

از بهترین گواهینامه‌های دیجیتال مارکتینگ هستند.

برای بازاریابی دیجیتال به چه مهارت‌هایی نیاز دارید؟

7 مهارت موردنیاز برای تبدیل‌شدن به یک متخصص بازاریابی دیجیتال

 1. تحلیل داده‌ها.
 2. ایجاد محتوا.
 3. SEO و SEM.
 4. CRM.
 5. مهارت‌های ارتباطی.
 6. رسانه‌های اجتماعی.
 7. مهارت‌های اولیه طراحی

Sending
User Review
4 (1 vote)

  8 ديدگاه نظر دهيد

 1. ممنون میشم لینک مربوط به دوره یوتیوب رو هم بذارین
  و اینکه آیا برای اون هم گواهینامه رایگان صادر میشه؟

  • سلام خدمت شما و ممنون از زمانی که گذاشتین
   بله حتما:
   yun.ir/zsgma
   تا جایی که بررسی کردم فقط هاب اسپات به صورت رایگان و راحت‌تر مدارک دوره‌ها رو در اختیار شرکت‌کنندگان قرار میده و مابقی بیشتر منابعی رو به اشتراک میزارن که میشه تا حد زیادی رایگان ازشون استفاده کرد اما برای گرفتن مدرک نیاز به پرداخت هزینه هست یا برخی از دوره‌های مدرک دار غیر رایگان هستن

 2. سلام وقتتون بخیر باشه خیلی ممنونم از مطالب مفید و عالی تون خسته نباشید ببخشید یه سوال داشتم دوره های گوگل ادز جزو دوره های گوگل گاراژ محسوب میشه؟ چون شنیدم گوگل گاراژ هم دوره رایگان خیلی خوبی داره و مدرکش هم بسیار معتبر هست

  • سلام دوست عزیز
   ضمن تشکر از شما بابت زمانی که گذاشتین
   گوگل گاراژ اطلاعات جامع از مباحث مختلف دیجیتال مارکتینگ در اختیارتون قرار میده و برای یادگیری گوگل ادز پیشنهاد میشه به صورت جداگانه مباحث مرتبط با این موضوع رو دنبال کنید.

اعلام ديدگاه

 

هر هفته از به‌‌روزترین مطالب دیجیتال مارکتینگ در کالج تپسل آگاه شوید.

عضویت در خبرنامه کالج تپسل

لطفا منتظر بمانید ...

عضویت شما با موفقیت انجام شد.

آدرس ایمیل شما محفوظ خواهد بود و به هیچ عنوان جهت مقاصد تبلیغاتی استفاده نخواهد شد.