بازاریابی محتوا چیست؟ راهنمای کامل بازاریابی محتوا |کالج تپسل

زمان مطالعه : 15 دقیقه
خانه بلوک های یادگیری دوره آموزش بازاریابی محتوایی

  در این بلوک یادگیری قصد داریم بازاریابی محتوایی را برای کسانی که قصد دارند با این شاخه از مارکتینگ آشنا شوند و از آن در کسب‌و‌کار یا حرفه خود استفاده کنند، به صورت کامل توضیح دهیم و . در جلسه اول بازاریابی محتوا، می‌خواهیم مروری کلی بر مفاهیم بازاریابی محتوا و اهمیت آن در دنیای کسب‌‌وکار امروز داشته باشیم همچنین اهداف و مزایای بازاریابی محتوا را بیان کنیم و آموزش بازاریابی محتوا داشته باشیم.

  با مراجعه به واژه‌نامه کالج تپسل، می‌توانید با تمامی اصطلاحات موجود در پست، آشنا شوید.

   

  بازاریابی محتوایی چیست؟

  بازاریابی محتوا

   

  بازاریابی محتوا، بخشی از استراتژی بازاریابی و توسعه کسب‌وکار شما است که بر ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند، مرتبط و یکپارچه تمرکز دارد و هدف کلی آن، جذب مخاطبین جدید و حفظ مخاطبان قبلی است. جذب مخاطب در این استراتژی، با ارائه محتوای ارزشمند انجام می‌شود.

  برای داشتن یک بازاریابی محتوای موفق، به برنامه‌ریزی دقیق نیاز خواهید داشت. هنگام ایجاد محتوا، باید نکات کلیدی زیر را در نظر داشته باشید:

  • محتوا را برای چه کسی ایجاد می‌کنید؟
  • محتوا چه سودی برای مخاطب دارد و کدام مشکل او را قرار است حل کند؟
  • محتوای مورد نظر چگونه منحصربه‌فرد خواهد شد؟
  • محتوا در چه فرمتی تولید می‌شود؟
  • محتوا در کجا توزیع می‌شود؟
  • چگونه ایجاد و انتشار محتواها را برنامه‌ریزی و مدیریت می‌کنید؟

  به طور کلی، مراحل زیر باید برای داشتن یک استراتژی بازاریابی محتوا انجام شود.

   

  تفاوت بازاریابی محتوا و تبلیغات

  بازاریابی محتوا

   

  ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که تفاوت بازاریابی محتوا با تبلیغات در چیست؟ بازاریابی محتوا از جهات مختلف از تبلیغات متمایز است. در بازاریابی محتوا، محتوا در رسانه‌های تحت مالکیت کسب‌وکار‌ها پخش می‌شوند، اما درصورتی که محتوای مربوطه در رسانه‌های دیگر پخش شوند، تبلیغات نام می‌گیرند. همچنین، استراتژی بازاریابی محتوا، برخلاف تبلیغات که تهاجمی است، بیشتر جذب‌کننده است و باعث مزاحمت و ناراحتی مخاطبین نمی‌شود. علاوه‌بر این، تبلیغات بسیار پرهزینه است، در صورتی که بازاریابی محتوا هزینه چندانی ندارد.

   

  چرا به بازاریابی محتوایی نیاز دارید؟

  بازاریابی محتوا به کسب‌وکارها کمک می‌کند برای افزایش ترافیک وب‌سایت و تولید lead، از منابع قابل‌اعتماد و مقرون‌به‌صرفه استفاده کنند و آن منابع را مدیریت کنند. البته تنها راه افزایش ترافیک وب‌سایت، پست‌های وبلاگ نیست.

  10 دلیل اهمیت استفاده از استراتژی بازاریابی محتوایی

  1.  ایجاد اعتماد در بازدیدکنندگان

  بازاریابی محتوا

   

  هرچه مخاطبان به اطلاعاتی که ارائه می‌دهید، بیشتر اعتماد کنند، احتمال خرید محصولات توسط آن‌ها نیز بیشتر خواهد شد. همچنین، هنگامی که خوانندگان به‌طور مداوم محتوای یک برند را می‌خوانند، دیدگاهشان نسبت به آن برند نه تنها از ‌لحاظ اعتبار، بلکه از‌‌ لحاظ علاقه به آن برند نیز تغییر خواهد کرد.

   

  2. آگاهی از برند  (Brand Awareness)

  بازاریابی محتوا

   

  یکی از رایج‌ترین اهداف بازاریابی محتوا، افزایش آگاهی از برند است. در واقع، هدف اصلی این است که مخاطبین، محتوای ارزشمند تولیدشده را ببینند و نسبت به آن عکس‌العمل نشان دهند. این موضوع، نشان‌دهنده میزان تخصص یک شرکت است. محتواهای مرتبط با این هدف، می‌تواند در قالب‌های زیر ایجاد شوند:

  • ویدئوهای سرگرم‌کننده و جذاب
  • ایبوک‌ و وبینار
  • اینفوگرافیک‌

  اندازه‌گیری این هدف بسیار سخت است. با ‌این ‌وجود، با تلفیق یک سری داده‌ها و معیارها (KPI) با یکدیگر، می‌توان میزان آگاهی از برند را اندازه‌گیری کرد.

  • اندازه‌گیری نرخ رشد از طریق نظرسنجی
  • اندازه‌گیری ترافیک وب‌سایت
  • اندازه‌گیری میزان جستجو‌های صورت گرفته
  • اندازه‌گیری تعداد منشن‌های نام برند در شبکه‌های اجتماعی
  درباره آگاهی از برند بیشتر بدانید

  3. بهبود سئو (SEO)

  بازاریابی محتوا

   

  با تولید محتوای باکیفیت، مخاطبان بیشتری جذب وب‌سایت شده و میزان ترافیک افزایش می‌یابد. الگوریتم موتورهای جستجو همواره در حال تغییر است. اما تا زمانی که شما به‌صورت مداوم محتوای مرتبط و آموزنده با کلیدواژه‌های مناسب ایجاد می‌کنید و محتوای خود را به‌روزرسانی می‌کنید، در موتورهای جستجو در رتبه بالاتری قرار خواهید گرفت. این موضوع، باعث افزایش دیده شدن از طریق بهبود سئو (SEO) می‌شود.

  چگونه محتوای ناموفق را دوباره زنده کنیم؟

  4. تولید Lead یا سرنخ بازاریابی

  بازاریابی محتوا

   

  ایجاد اعتماد و آگاهی، لازمه هر کسب‌وکار است، اما شاید مهم‌ترین هدف اغلب کسب‌وکارها، تولید lead به‌عنوان نتیجه بازاریابی محتوا است. بازاریابی محتوا باعث می‌شود افراد غریبه از طریق اطلاعات مفید و آموزنده محتواها، کسب‌وکار شما را پیدا کنند. تبدیل ترافیک وب‌سایت و وبلاگ به Lead و در‌نهایت پرورش lead ها در چرخه خرید و تبدیل آن‌ها به خریدار، یکی از مهم‌ترین اهداف بازاریابی محتوا است.

  محتواهای مرتبط با این هدف می‌توانند در قالب‌های زیر ایجاد شوند:

  • ایبوک‌ها، مطالعات موردی (case study) و مقالات
  • مهم‌ترین شاخص‌هایی که بازاریابان برای ارزیابی این هدف مورد‌بررسی قرار می‌دهند، شامل موارد زیر می‌شود:
  • تعداد lead های ایجاد شده توسط محتواهای مورد نظر
  • نرخ همگرایی صفحات فرود

   

  ساختار تیم محتوا - جلسه 13 بازازیابی محتوا در کالج تپسل بخوانید

   

  5. جذب مخاطبین ایده‌آل

  Lead ها در فرایند بازاریابی نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند، اما lead های بی‌کیفیت شما را به جایی نمی‌رساند. شما باید خریداران واقعی را جذب کنید. نکته مثبت در بازاریابی محتوا این است که تنها افرادی که به کسب‌وکار و زمینه تخصصی شما علاقه‌مند هستند، محتوای شما را دنبال می‌کنند. بنابراین، کسانی که درباره کسب‌وکار شما در مرورگر جستجو می‌کنند، محتوای شما را مشاهده و در فرم مورد‌نظر، ثبت‌نام می‌کنند، افرادی هستند که تیم فروش باید بر روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کنند.

   

  6. تبدیل بازدیدکنندگان به Lead با استفاده از تکنیک پرورش lead

  بازاریابی محتوا

   

  lead ها را از طریق سفر مشتری ایجاد کنید. سفر مشتری (Buyer’s journey)، شامل سه مرحله اصلی آگاهی، ملاحظات و تصمیم‌گیری است. توجه به محتوای ارائه شده به مخاطب در هر مرحله از سفر مشتری به دنبال کردن مشتری تا پایان قیف فروش کمک می‌کند.

  بازاریابی محتوا

   

  1. مرحله آگاهی: کاربر تازه متوجه شده است که یک مشکل دارد و برای پیدا کردن راه‌حل، در گوگل جستجو می‌کند. پس از این جستجو، وبلاگ شما را پیدا می‌کند و شروع به خواندن محتوای مربوطه می‌کند. سپس، برای اطلاع دقیق‌تر، به عنوان مثال، یک کتاب الکترونیکی دانلود می‌کند. تا به اینجا، تخصص خود را نشان داده‌ و اعتماد مخاطب را جلب کرده‌اید.

  2. مرحله ملاحظات: کاربر در این مرحله، راه‌حل مشکل خود را ارزیابی می‌کند و تعدادی از ویدئوهای شما را تماشا می‌کند. در این مرحله، کاربر مطمئن شده است که شرکت شما می‌تواند مشکلش را حل کند.

  3. مرحله تصمیم‌گیری: در این مرحله، کاربر پس از ارزیابی‌های مختلف، تصمیم به خرید یا استفاده از خدمات شما می‌گیرد. شما موفق شدید با استفاده از بازاریابی محتوا، کاربر را به خریدار تبدیل کنید.

   

  7. اشتراک‌گذاری محتوا توسط بازدیدکنندگان

  بازاریابی محتوا

   

  یکی از بهترین راه‌های افزایش دیده شدن، اشتراک‌گذاری محتوای تولیدشده توسط مشتریان و lead ها است. قابلیت اشتراک‌گذاری، یکی از بهترین مزایای بازاریابی محتوا است. این اشتراک‌گذاری ممکن است به‌صورت فوروارد ایمیل یا اشتراک یک پست در شبکه اجتماعی صورت گیرد. هرچه محتوای شما در بین افراد بیشتری به اشتراک گذاشته شود، به نفع شما خواهد بود.

   

  8. دلیل قانع‌کننده برای بازگشت افراد به وب‌سایت شما

  کدام کسب‌وکار از بازدیدهای مجدد کاربران، سود نمی‌برد؟ اغلب مردم به وب‌سایت‌هایی بازمی‌گردند که می‌شناسند و اعتماد دارند. زمانی که محتوای آموزنده و مفید ایجاد می‌کنید، ارتباط شما با مخاطبان برقرار می‌شود و به یک منبع قابل‌اعتماد تبدیل می‌شوید. تولید محتوای مفید و جذاب به‌صورت هفتگی، منجر به بازگشت بازدیدکنندگان برای دریافت مطالب مفید می‌شود. استراتژی‌هایی نظیر ایمیل مارکتینگ و ایجاد جوامع آنلاین در این زمینه بسیار موفق عمل کرده است. هرچه مخاطبان را بیشتر درگیر کنید، به نفع کسب‌وکار شما خواهد بود.

   

  9. هم‌راستا با سایر استراتژی‌های بازاریابی

   محتوای خوب برای موفقیت سایر استراتژی‌های بازاریابی نیز مهم تلقی می‌شود. به‌عنوان مثال، بهینه‌سازی موتورهای جستجوگر یا SEO و بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی از‌جمله استراتژی‌هایی است که به‌شدت تحت تاثیر محتوای خوب است. همچنین، این روش می‌تواند در فرمت‌های مختلفی نظیر برگه‌های پرینت شده، موبایل، ویدئو و شبکه‌های اجتماعی ایجاد و توزیع شود.

   

  10- افزایش نرخ بازگشت سرمایه (ROI)

  بازاریابی محتوا

   

  بازاریابی محتوا تنها نیاز به صرف زمان دارد. این روش از‌لحاظ اقتصادی، بسیار مقرون‌به‌صرفه است. هزینه بازاریابی محتوا، 62 درصد کمتر از روش‌های بازاریابی سنتی است، اما تاثیر‌گذاری آن در ایجاد lead، سه برابر است. ممکن است در ماه‌های اول، نتیجه دلخواه را بدست نیاورید، اما با گذشت زمان، میزان بازگشت سرمایه حاصل از این نوع بازاریابی افزایش می‌یابد.

   

  7 گام استراتژی بازاریابی محتوایی

  همان‌طور که گفته شد، موفقیت در بازاریابی محتوا، فراتر از جستجو کردن، نوشتن و انتشار محتوا است و نیازمند برنامه‌ریزی دقیق است. اجرای گام‌های زیر برای این برنامه‌ریزی ضروری است:

   

  1. اهداف برنامه‌ریزی را تعیین کنید

  هدف شما از برنامه‌ریزی برای بازاریابی محتوا چیست؟ چرا محتوا ایجاد می‌کنید؟ پیش از شروع برنامه‌ریزی، باید اهداف خود را مشخص کنید. این کار، به شما در مشخص شدن بهترین استراتژی کمک می‌کند. می‌توانید برای پی بردن به اهداف صحیح، الگوهای موجود در وبلاگ HubSpot را دانلود و مشاهده کنید.

   

  2. مخاطبین هدف خود را مشخص کنید

  بازاریابی محتوا

   

  برای ایجاد یک برنامه موفقیت‌آمیز، باید مخاطبین هدف خود را به‌عنوان یک شخصیت خریدار، به‌صورت واضح مشخص کنید. این مرحله برای کسانی که به تازگی آغاز به کار مارکتینگ کرده‌اند، بسیار مهم است. با شناخت مخاطبین هدف خود، می‌توانید محتوای مرتبط‌تر و ارزشمندتری برای آن‌ها ایجاد کنید. در‌صورتی که یک بازاریاب باتجربه باشید، هدف شما ممکن است متفاوت از سایرین باشد. آیا می‌خواهید گروهی جدید از مردم را هدف قرار دهید یا مخاطبین هدف قبلی خود را گسترش دهید؟ آیا می‌خواهید همان مخاطبین هدف را حفظ کنید؟

   

  3- یک سیستم مدیریت محتوا تعیین کنید

  یک سیستم برای مدیریت محتوا در نظر داشته باشید که شامل مدیریت ایجاد محتوا، انتشار و آنالیز آن باشد. نرم‌افزارهای HubSpot، CoSchedule و WordPress از‌جمله سیستم‌های مدیریت محتوا محسوب می‌شوند که WordPress در بین ایرانیان از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

   

  4. استخدام نیروی محتوا

  بازاریابی محتوا

   

  برای موفقیت در ‌زمینه بازاریابی محتوا، به گروه‌های مختلفی از متخصصین نیاز دارید. درباره این موضع در جلسات آینده بلوک به‌صورت کامل صحبت می‌کنیم اما به‌طور کلی می‌توان نیروهای مورد‌نیاز را به چندین دسته زیر تقسیم کرد:

  • وبلاگ‌ نویس (Blogger): این گروه، وظیفه نوشتن مقالات در زمینه‌های مختلف را بر عهده دارند و به بهینه‌سازی محتوای موجود در بلاگ می‌پردازند و تعداد مشترکین را نیز افزایش می‌دهند. این گروه باید دارای مهارت نوشتن، ویراستاری و آنالیز باشند و توانایی کار فردی و گروهی را داشته باشند.
  • مدیر شبکه‌های اجتماعی (Social Media Manager): این گروه از افراد، به دنبال افزایش تعداد فالوئرها در اینستاگرام، جذب آن‌ها به کسب‌وکار، تبدیل آن‌ها به مشتری هستند. این دسته از افراد باید به‌صورت کامل با انواع شبکه‌های اجتماعی آشنا باشند، محتوای شبکه‌های اجتماعی را به‌صورت منظم ایجاد کنند و همکاری خوبی با سایر تولیدکنندگان محتوا و بازاریابان داشته باشد. خلاقیت بالا و روابط اجتماعی خوب از ویژگی‌های لازم برای این دسته از افراد است.
  • کارشناس سئو (SEO Specialist): این گروه از افراد، مسئول بهبود رتبه‌بندی در موتورهای جستجو هستند. بهبود سئو، همکاری با وبلاگ‌ نویس‌ها و به‌روز بودن در زمینه سئو از‌جمله وظایف این گروه است. همچنین، این افراد باید از مهارت ویژه‌ای در کار با ابزارهای مختلف آنالیتیکس و کلیدواژه‌ها برخوردار باشند.
  • طراح (Designer): این دسته از افراد، مسئولیت بزرگی در برندسازی دارند و در‌واقع، با طراحی‌های خاص و منحصربه‌فرد خود به برندها، هویت می‌بخشند. این گروه باید دارای خلاقیت بسیار بالایی باشند و با نویسندگان همکاری و تعامل خوبی داشته باشند.

   

  5. ایده‌پردازی کنید!

  بازاریابی محتوا

  این مرحله، شروع ایده‌ پردازی برای ایجاد محتوای مناسب است. ابزارهای زیر می‌توانند در این مرحله به شما کمک کنند:

  • HubSpot’s Website Grader: برای شناسایی موقعیت و عملکرد خود در مارکتینگ، این وب‌سایت، یکی از بهترین ابزارها است که به رتبه‌بندی بخش‌های مهم در بازاریابی وبلاگ یا شبکه‌های اجتماعی می‌پردازد و درنهایت، یک گزارش دقیق برای بهینه‌سازی هر بخش ارائه می‌کند. به عنوان مثال، با استفاده از این ابزار، می‌توانید دریابید که سئوی سایت در چه وضعیتی است و برای بهبود آن، چه کارهایی باید انجام شود.
  • Blog idea generator: این ابزار، برای ایده‌ پردازی پست‌های وبلاگ، بسیار کمک‌کننده است. با وارد کردن یک الی سه واژه کلی درباره موضوع مورد‌نظر، ایده‌های بسیار زیادی برای نوشتن پست‌های وبلاگ بدست می‌آورید.
  • Feedly: این ابزار به دنبال کردن موضوعات به‌روز مرتبط با کسب‌وکار شما و به صورت همزمان، پیدا کردن ایده‌های تولید محتوا کمک می‌کند.
  • BuzzSumo: محبوب‌ترین محتواها و ایده‌ها را در این ابزار بیابید. میزان به اشتراک‌گذاری‌ محتواها در شبکه‌های اجتماعی، معیار محبوبیت در این ابزار است. بنابراین، با استفاده از این ابزار، می‌توانید ایده‌هایی که اغلب مورد توجه مخاطبین قرار گرفته و به اشتراک گذاشته‌شده را بیابید.
  • Blog Post Headline Analyzer: این ابزار، سرفصل‌ها و عناوین را آنالیز می‌کند و درباره طول، کیفیت واژگان به کار رفته، گرامر و حجم جستجوی کلیدواژه، نظر می‌دهد. در صورتی که ایده‌های شما درباره موضوع مورد‌نظر آماده است، تعدادی سرفصل را در این ابزار امتحان کنید و بهترین و قوی‌ترین آن‌ها را انتخاب کنید.

   

  6. مشخص کنید چه نوع محتوایی می‌خواهید ایجاد کنید

  گزینه‌های بسیار زیادی برای تولید محتوا وجود دارد. به‌طور کلی می‌توان، محتوا را به سه دسته نوشتاری، بصری و صوتی تقسیم کرد. با ترکیب هر یک از این سه نوع محتوا، فرمت‌های جدید ایجاد می‌شود. پست‌ وبلاگ، ایبوک، اینفوگرافیک، ویدئو، فایل صوتی و … از محبوب‌ترین فرمت‌های محتوایی به‌حساب می‌آیند که در جلسات آینده، به‌صورت مفصل درباره هر یک از آن‌ها صحبت خواهیم کرد.

  تبلیغ در فضای وب‌سایت‌های معتبر ایرانی در مدیااد

  مدیااد، به شما کمک می‌کند تا کمپین‌های تبلیغاتی کسب‌وکار خود را در معتبرترین وب‌سایت‌های ایرانی اجرا کنید و برند خود را در مقابل چشم مخاطبان هدفتان قرار دهید.

  میخواهم با پلتفرم مدیااد آشنا شوم

   

  7. محتوا را منتشر و مدیریت کنید

  محتوای تولید‌شده می‌تواند در بخش‌های زیر منتشر شود:

  • موتورهای جستجو
  • شبکه‌های اجتماعی
  • ایمیل
  • تبلیغات

  بازاریابی محتوا، مختص به ایجاد و انتشار انواع مختلف محتوا نمی‌شود، بلکه سازماندهی و مدیریت محتوا را نیز شامل می‎شود. راه مدیریت بازاریابی محتوا، استفاده از تقویم محتوایی است. با استفاده از تقویم محتوایی، در مسیر درست بازاریابی محتوا قرار می‌گیرید. می‌توانید از تقویم رایگان موجود در بلاگ HubSpot استفاده کنید. سپس، یک تقویم برای محتوای شبکه‌های اجتماعی خود ایجاد کنید تا محتواهای خود را در سایت‌ها و کانال‌های دیگر تبلیغ و مدیریت کنید.

  انتشار به‌موقع محتواها را نادیده نگیرید. بسیاری از بازاریابان موفق، بر مرتبط ساختن محتواها با مناسبت‌هایی نظیر سال نو، شب یلدا و … تاکید دارند، اما شما نباید خود را به این مناسبت‌ها محدود کنید. ممکن است مناسبت‌هایی در تقویم وجود داشته باشد که برای مخاطبین هدف شما جذاب باشد. به‌عنوان مثال، انتشار یک پست درباره کتاب در روز کتاب‌خوانی می‌تواند ایده خوبی باشد. بنابراین، علاوه‌بر انتشار مرتب محتواها، به انتشار محتواهای مناسبتی که ممکن است مورد علاقه مخاطبین باشد نیز توجه کنید.

   

  ابزار و تکنولوژی مورد نیاز برای بازاریابی محتوایی

  بازاریابی محتوا

   

  ابزارها و تکنولوژی‌ها به انجام ساده‌تر کارها کمک می‌کنند و منجر به صرفه‌جویی در زمان می‌شوند. به‌طور کلی، تمامی ابزارهای مورد‌نیاز برای بازاریابی محتوا، به چهار بخش زیر تقسیم می‌شوند:

  • سیستم مدیریت محتوا (CMS – Content Management System) : برای اینکه تیم بازاریابی محتوا بدون نیاز به کمک تیم IT، بتوانند به راحتی وبلاگ ایجاد کنند، پست‌ وبلاگ ایجاد کنند و صفحات وب‌سایت اضافه کنند، استفاده از چنین ابزارهایی ضروری است.
  • ابزار آنالیز و تجزیه‌وتحلیل (Analytics): به‌منظور ارزیابی عملکرد بازاریابی محتوا، به ابزارهای آنالیتیکس نظیر گوگل آنالیتیکس نیاز دارید.
  • نرم‌افزار مدیریت پروژه (Project Management Software): با توجه به سرعت بالای تولید پست‌های شبکه‌های اجتماعی و پست‌های وبلاگ و استفاده از این پست‌ها در کمپین‌های مختلف، استفاده از یک نرم‌افزار مدیریت پروژه ضروری به نظر می‌رسد.
  • نرم‌افزارهای طراحی (Design Software): محتوای بصری، نقش بسیار مهمی در موفقیت بازاریابی محتوا ایفا می‌کند. دارا بودن مهارت در فوتوشاپ، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های طراحان است. همچنین، ابزارهای دیگری برای تولید محتوای بصری وجود دارد. Canva یکی از ابزارهای رایگان طراحی است که محتوای بصری باکیفیت تولید می‌کند.

   

  سخن پایانی مفهوم بازاریابی محتوایی

  در اولین جلسه از بلوک جدید، مقدمه‌ای از بازاریابی محتوا و برنامه‌ریزی مورد‌نیاز برای موفقیت در این زمینه را بیان کردیم. موفقیت در استراتژی بازاریابی محتوا، نیازمند نظم، زمان و خلاقیت است. در جلسه آینده، درباره انواع محتوای بصری و شنیداری صحبت می‌کنیم. برای تقویت بازاریابی محتوای خود با ما همراه باشید.

  برای اطلاع از جلسات جدید این بلوک، در فرم سمت راست ثبت‌نام کنید.

  جلسه آینده در ارتباط با انواع محتوای بصری قدرتمند صحبت خواهیم کرد.

  خوشحال میشیم که نظرات و پیشنهادهای خوبتان را در قسمت نظرات با در میان بگذارید.

  • نازنین قاسمی
  5
  Sending
  User Review
  4.18 (51 votes)

   47 ديدگاه نظر دهيد

  1. بخش “انتخاب مخاطب هدف” به نظرم خیلی پیچیدگی داره و همیشه برام کلی سوال ایجاد میکنه!
   هنوز نتونستم به یه روش صحیح و استاندارد برسم و با حدس و گمان پیش میرم. میشه پرسوناهای مختلفی تعریف کرد، ولی این اطلاعات به بهبود نیاز داره و باید با گذشت زمان به نتایج قطعی تری رسید. بیزینس های مشابه مخاطب های نزدیک به هم دارند ولی هر کدوم این نتایج و تحقیقاتو فقط برای خودشون انجام میدن. ای کاش این اطلاعات بین تمام بیزینس ها مورد بررسی قرار میگرفت تا بتونیم مخاطبین این فضای کسب و کارو بهتر بشناسیم.

  2. ضمن درود و ادب وسپاس از سرکار خانم قاسمی
   مطالبتون بسیار ارزنده و مفید بود
   ایکاش فایلهای صوتی و ویدیویی این اموزشها رو هم تهیه کنید
   بسیار سپاسگدارم از اموزش مفیدتون
   پرانرژی و شاد باشید

   • سلام خدمت شما
    ممنون از نظر لطف شما ، خوشحالیم که مطالب مورد رضایت شما بوده
    بله حتماً، در دستور کار قرار داره 🙂
    با آرزوی موفقیت برای شما

  3. من تعرفه ها رو نمیتونم از سایت پیدا کنم… ای کاش اول به طور کامل لیست قیمتها تو سایت بود

  4. خیلی مقاله مفید و کاربردی بود. برخلاف سایر مقاله های تکراری که در سایت های دیگه میبینم و همش تئوری هستند اما این مقاله برام مفید بود و مشتاقانه دنبال میکنم. ممنون

   • سلام
    ممنون از نظر لطف شما، خوشحالیم که مطالب مورد رضایت شما واقع شده. منتظر نظرات و پیشنهادهای خوبتون هستیم

  5. سلام میخواستم در خصوص ساخت یک تیزر تبلیغاتی از مشاوره تون استفاده کنم
   اگه ممکنه با من تماس بگیرید

  6. با سلام من این کار و تازه شروع کردم و دوره ها و سایت های مختلف و چک کردم
   متشکرم از مطلب جامع و تقریبا کاملی که منتشر کردید.
   اگر دوره آموزشی هم باشه که با مطالعه مطالب و به صورت رفع اشکال و یا مشاوره باشه متشکر میشم اطلاع بدید.
   لطفا این سایت و در صورت تمایل ببینید و اگر نظر کارشناسی داشته باشید خوشحال میشم بفرمایید
   سایت من
   ciprotech.com

   سپاس

   • سلام
    خیلی ممنون از نظر لطف شما
    خوشحالیم که براتون مفید بوده
    موفق باشید

  7. سلام من هنوزمطلب رو نخوندم! چون اصلا با این وضع صفحه ارایی شما نمیتونم بخونم! نصف بالای صفحه رو اومدید لینک رای دادن به این سایت گذاشتید بدون علامتی برای مخفی کردن یا کنار گذاشتن/ دقیقا پایین همین اومدید چارت و مراحل این مقالات و اموزش ها رو گذاشتید! خب خودتون فکر نمیکنید ما چطوری باید الان از این مطلب درست استفاده کنیم/ وقتی بالا و پایین بخش مهمی از مطالب به وصرت پیوسته یک سری تداخلات داره!!!
   امیدورام این مشکل رو سریع پیگیری کنید تا بنده بتونم مطاعه کن و بعد نظری اگر داشتم حول مطالب خدمتتون عرض کنم!!!

   • سلام
    وقتتون بخیر
    ممنون که اطلاع دادین، این مورد برطرف شده
    ممنون میشیم مطالعه بفرمایید و در صورتی که مشکلی وجود داره،اطلاع بدین حتماً

   • سلام
    ممنون از اینکه اطلاع دادین
    لینک راگیری برداشته شده، فهرست مطالب هم در تمامی سایت‌های معتبر خارجی و داخلی بسیار رایج هست تا خواننده بتونه با یک نگاه عناوین مطالب گفته شده رو ببینه و اگه تایتل خاصی مد نظرش هست، سریعاً با کلیک روی تایتل، اون بخش رو بخونه . با یه کلیک میتونید این چارت رو پنهان کنید اگه اذیتتون میکنه
    اگه بازم مشکلی بود، حتماً اطلاع بدین
    ممنون از شما

  8. روان، دسته بندی شده و منظم
   من به عنوان یه تازه کار که با این حوزه آشنا نیستم بسیار استفاده کردم. مخصوصا معرفی ابزار ها و وبسایت ها خیلی مفید بود دقیقا همون چیزی که دنبالش بودم . ضمن اینکه ابریویشنهای حوزه خودتون رو همونجا توضیح دادین (خیلی مورد پیش پا افتاده ای هست ولی برای افرادی مثل من خیلی کار راحت شده و نیاز به سرچ مجدد نیست)در ادامه مباحث خوبی رو مطرح کردین
   ممنونم و موفق باشید

  9. سلام
   ممنون از مطلب خوبتون
   من وقتی داشتم سرچ میکردم به کتاب های جو پولیتزی رسیدم که کتاب های خیلی خوبی بودن

  10. یکی از بهترین تکنیک های بازاریابی محتوا اینهکه دروغ نگیم!
   مثلا اگر میگیم زمان مطالعه این مطلب 7 دقیقه است، یهو 15 دقیقه نشه
   البته چند نفر دیگه رو هم گفتم تست بگیرن اونها هم رکوردشون بین 15 الی 20 دقیقه بود.
   شاید منظور شما این بود که اگر تند بخونیم و هیچی از مطلب نفهمیم توی 7 دقیقه تمام میشه آره؟

   • سلام
    ممنون از تذکر شما، احتمالاً اشتباهی شده، چون ما زمان مطالعه پست‌ها رو بر اساس استاندارد، هر 1000 کلمه، 5 دقیقه در نظر میگیریم.
    ممنون از شما بابت توجهتون، اصلاح شد.

  11. سلام
   خیلی ممنون بابت دوره‌های آموزشی غنی و خوبی که می‌ذارید.
   جسارتاً یه درخواست دارم. امکانش هست فایل پی‌دی‌اف این جلسات رو هم بذارید برای دانلود؟
   با تشکر از شما

   • سلام
    ممنون از شما
    بله، در آینده‌ای نزدیک امکان دانلود PDF هم قرار داده میشه
    موفق باشید

  12. با سلام و عرض ادب
   من به تازگی وارد فیلد دیجیتال مارکتینگ و تولید اپ شدم تا به الان خیلی مطالبتون بهم کمک کرده میخواستم بدونم شما دوره های حضوری هم دارین یا خیر ؟
   متشکرم

  13. سلام مدتيه که مطالب شما رو پيگیري ميکنم و بسيار استفاده ميکنم ، ما براي سايت شرکت نيازمند يک نفر هستيم که کار محتوا نويسي مارو جلو ببره ، ميتونيد تو اين زمينه به ما کمک کنيد

   • سلام
    خوشحالیم که مفید بوده براتون.
    متاسفانه نمیتونم باهاتون همکاری داشته باشم. اگه کمکی از دستم برمیاد، در خدمت هستم
    امیدوارم موفق باشید.

  14. سلام ممنون از مطالب خوبتون،
   قسمت ایده پردازی، این ابزارها برای مقالات فارسی هم قابل استفاده هستند ؟؟؟ :-؟

   • سلام
    بله بعضی از ابزارها با استفاده از فیلترشکن البته، قابل استفاده هستن اما شاید به قدرتمندی سرچ کلمات انگلیسی نباشن…
    موفق باشید

  15. سلام
   ممنون بابت مطلب مفیدتون ولی شما توی عنوان نوشتید “دوره آموزش بازاریابی محتوا” ولی در توضیحات دارید با “بازاریابی محتوایی” شروع کردید!!! قطعا خودتون می‌دونید که “بازاریابی محتوا” و “بازاریابی محتوایی” با هم فرق دارند.

   • سلام
    وقت بخیر
    حقیقتاً ما در هیچ منبعی، تفاوتی بین مفهوم این دو کلمه نیافتیم. ما فقط به دلایل سئویی از هر دوی این کلیدواژه‌ها استفاده کردیم. چرا که هر دو سرچ میشن
    اگر فکر میکنین این دو مفهوم متفاوت هستن، میتونین بیشتر توضیح بدین

    ممنون از توجه شما

  16. یه انتقاد به قسمت کامنت ها دارم، کم رنگ نشون دادن کامنت ها یعنی نظرات برای ما مهم نیستند!
   تعامل پایین میاد اینطوری و این خلاف بازاریابی درونگراست.

   • قطعا نظرات و تعامل برامون مهمه و سعی می‌کنیم تا جایی که می‌شه پاسخگو باشیم. مرسی از پیامتون.

  اعلام ديدگاه

   

  هر هفته از به‌‌روزترین مطالب دیجیتال مارکتینگ در کالج تپسل آگاه شوید.

  عضویت در خبرنامه کالج تپسل

  لطفا منتظر بمانید ...

  عضویت شما با موفقیت انجام شد.

  آدرس ایمیل شما محفوظ خواهد بود و به هیچ عنوان جهت مقاصد تبلیغاتی استفاده نخواهد شد.