استراتژی بازاریابی ویدیویی در دیجیتال مارکتینگ

زمان مطالعه : 8 دقیقه
خانه بلوک های یادگیری دوره رایگان دیجیتال مارکتینگ

  در جلسه قبل از آموزش دیجیتال مارکتینگ، در مورد تبلیغات بنری یا نمایشی، مزایا و معایب آن به‌ طور مفصل صحبت کردیم. در این جلسه قصد داریم در مورد نقش ویدیو در دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی ویدیویی توضیحاتی را به شما ارائه دهیم و مزایا و معایب این استراتژی دیجیتال مارکتینگ را بیان می‌کنیم و همچنین نمونه‌های موفقی از تبلیغات ویدیویی و استفاده از ویدیو در دیجیتال مارکتینگ را معرفی خواهیم کرد. این روش از جمله موثرترین روش های دیجیتال مارکتینگ به شمار می‌رود و دارای ویژگی‌ها و مزایای خاصی است که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

  ویدیو در دیجیتال مارکتینگ

  بازاریابی ویدئویی یا ویدئو مارکتینگ چیست؟

  ویدیو مارکتینگ تعریف پیچیده‌ای ندارد و همان‌طور که از نام آن مشخص است، به استفاده از ویدیو برای تبلیغ یا بازاریابی برند و معرفی محصولات یا خدمات ویدیو مارکتینگ می‌گویند. اگر ارزش یک عکس، به‌اندازه هزار کلمه باشد، کارشناسان ارزش یک دقیقه ویدیو برای معرفی محصولات و خدمات را برابر 1.8 میلیون کلمه ارزیابی کرده‌اند. این روش باعث سهولت در تفهیم، برندسازی موفق، افزایش تاثیرگذاری بر مخاطب و افزایش بازگشت سرمایه می‌شود. آمارها حاکی از آن است که همه کسب‌وکارها اعم از کوچک و بزرگ باید از استراتژی ویدئو مارکتینگ استفاده کنند.

  ویدئو در دیجیتال مارکتینگ در موارد زیادی مانند ارتباط با مشتری، تبلیغ برند، محصولات و خدمات، رسانه آموزشی و ارائه محتویات سرگرم‌کننده و … استفاده می‌شود. درصد زیادی از مردم در طول شبانه روز ویدیوهای آنلاین تماشا می‌کنند؛ بنابراین با توجه به نقش مهم ویدیو در دیجیتال مارکتینگ، در صورتی‌ که از این استراتژی در کسب‌وکارتان استفاده نکنید، بخش بزرگی از مخاطبان خود را از دست خواهید داد.

  چگونگی عملکرد بازاریابی ویدیو در دیجیتال مارکتینگ در ظاهر ساده است و روند آن به این شکل است که ویدیویی به منظور تبلیغ محصولات یا خدمات شرکت، افزایش فروش، افزایش آگاهی از برند و محصولات یا به منظور تعامل بیشتر با مشتری، تولید و در رسانه‌های مرتبط پخش می‌شود. در حالی که در عمل این فرایند کمی پیچیده‌تر است و همانند سایر روش های دیجیتال مارکتینگ به ارزیابی، track کردن تعاملات مشتریان و نظارت بر معیارهای مختلف نیاز دارد.

  مزایای استفاده از ویدیو در دیجیتال مارکتینگ

  ویدئو مارکتینگ، یکی از بهترین روش‌های دیجیتال مارکتینگ به شمار می‌آید که مزایای بسیار زیادی دارد. برای اینکه بدانید مزایای ویدئو مارکتینگ چیست، در این بخش همراه ما باشید:

  1- افزایش نرخ تبدیل، از مزایای استفاده از ویدیو در دیجیتال مارکتینگ

  گزارش‌ها حاکی از آن است که 57% از مشتریان آنلاین بعد از مشاهده ویدیو در مورد محصول، تمایل بیشتری به خرید آن دارند. ویدیو در دیجیتال مارکتینگ باعث تشویق کاربران به خرید می‌شود.

  2- افزایش نرخ بازگشایی و نرخ کلیک ایمیل مارکتینگ

  طبق تحقیقات در ایمیل مارکتینگ عناوین ایمیل‌هایی که شامل کلمه “ویدئو” بودند، دارای افزایش 19 درصدی نرخ بازگشایی و 65 درصدی نرخ کلیک شده است.

  3- بهبود رتبه در نتایج موتورهای جستجو از طریق سئو

  ویدئو مارکتینگ از طریق هدایت ترافیک به وب‌سایت شما، باعث بهبود سئو در دیجیتال مارکتینگ، افزایش تعداد لایک‌ها و اشتراک‌گذاری‌ها می‌شود که بر رتبه‌بندی در موتورهای جستجو تاثیر دارد. فراموش نکنید که یوتیوب پس از گوگل، بزرگ‌ترین جستجوگر است و علاوه بر این، تحت مالکیت شرکت گوگل است پس اگر در این پلتفرم حضور داشته باشید با احتمال بیشتری در نتایج جست‌وجوی گوگل هم ظاهر خواهید شد.

  4- ماندن در حافظه دراز مدت کاربر، از مزایای ویدیو مارکتینگ

   اگر مردم اطلاعاتی را بشنوند، سه روز بعد تنها 10% از آن را به یاد می‌آورند، اما در صورتی ‌که این صدا همراه با تصاویر مناسب و مرتبط باشد، به‌ طور متوسط 65% از اطلاعات را به یاد خواهند داشت. به یاد آوردن ویدیو بسیار آسان‌تر از به یاد آوردن متنی است که خوانده می‌شود. طبق گزارش هاب‌اسپات، 80% از مشتریان، ویدیویی که در ماه اخیر دیده‌اند را به یاد می‌آورند. در نتیجه، باعث می‌شود که مشتریان بیشتری برندتان را به خاطر بسپارند و در نهایت موجب افزایش فروش شما خواهد شد.

  برای ساختن ویدیوهای ماندگارتر، از رنگ‌ها، فونت‌ها، لوگو‌ها و عناصری که مختص برند، وب‌سایت و اپلیکیشن شما است، استفاده کنید. با استفاده از این ترفند، مردم با دیدن ویدیوی شما، به ‌راحتی برند شما را به خاطر خواهند آورد.

  تبلیغ در فضای وب‌سایت‌های معتبر ایرانی در مدیااد

  مدیااد، به شما کمک می‌کند تا کمپین‌های تبلیغاتی کسب‌وکار خود را در معتبرترین وب‌سایت‌های ایرانی اجرا کنید و برند خود را در مقابل چشم مخاطبان هدفتان قرار دهید.

  میخواهم با پلتفرم مدیااد آشنا شوم

  5- دسترسی راحت و سریع برای رسیدن به مخاطبان بیشتر

   پلتفرم‌های زیادی برای ویدئو مارکتینگ وجود دارند که تقریبا همه مردم به آنها دسترسی دارند و حتی آنها را با دیگران به اشتراک می‌گذارند. شما می‌توانید با استفاده از این روش، به‌صورت موثر و با هزینه کمی به حجم زیادی از مخاطبان دسترسی پیدا کنید. در حالی ‌که در تبلیغات سنتی مانند تبلیغات کاغذی چنین امکانی وجود ندارد. همچنین، مردم تمایل بیشتری برای اشتراک‌گذاری محتوای ویدئویی دارند.

  6- نرخ بازگشت سرمایه بالا (ROI) از فواید استفاده از استراتژی ویدیو مارکتینگ

  76% از صاحبان کسب‌وکارها اذعان دارند که استفاده از ویدیو در دیجیتال مارکتینگ باعث بهبود نرخ بازگشت سرمایه آنها شده است. با وجود این که تولید ویدیو در دیجیتال مارکتینگ کاری کم‌هزینه و آسان نیست، اما توسعه روزافزون ابزار ویرایش ویدیو، باعث سهولت این امر شده است.

  7- تاثیرگذاری بالا از طریق برانگیختن احساسات مخاطب

  ویدیو به دلیل وجود تصویر، صدا و موسیقی احساسات انسانی را برمی‌انگیزد و ممکن است باعث ایجاد شادی، غم، دلسوزی، محبت، ترس و حتی عصبانیت در مخاطب شود و همه این احساسات، عکس ‌العمل‌هایی را به دنبال دارد که نشان‌دهنده تاثیرگذاری بالای این روش است. همچنین، مخاطب می‌تواند بدون نیاز به خواندن یک متن طولانی تنها در عرض چند ثانیه تماشای ویدیوی جذاب، اطلاعات مورد نظرش را به دست آورد.

  معایب ویدئو مارکتینگ چیست؟

  ویدئو مارکتینگ نیز مانند سایر روش‌های دیجیتال مارکتینگ دارای معایبی هرچند اندک است که شامل موارد زیر است:

  1- زمان‌بر بودن: تولید و انتشار ویدیو در دیجیتال مارکتینگ کاری زمان‌بر است و به صرف وقت و انرژی زیادی احتیاج دارد.

  2- مشکل در نمایش ویدیو: ویدیو در تمامی دستگاه‌ها به‌خوبی نمایش داده نمی‌شود. همچنین حجم اینترنت مصرفی و نیاز به فضای موجود برای دانلود ویدیو برای برخی کاربران مشکل‌آفرین است.

  3- صرف هزینه بیشتر: هزینه‌های بیشتر نسبت به سایر روش‌ های دیجیتال مارکتینگ، یکی از معایب ویدیو در دیجیتال مارکتینگ است و به همین دلیل تمامی کسب‌وکارها مایل به صرف هزینه برای این روش نیستند.

  7 نکته کلیدی در استفاده از ویدیو در دیجیتال مارکتینگ

  برای استفاده از انواع ویدیو مارکتینگ و بهره مندی از مزایای این استراتژی دیجیتال مارکتینگ، باید نکاتی را رعایت کرد تا بتوان از موفقیت استفاده از ویدیو در دیجیتال مارکتینگ اطمینان حاصل کرد. در این بخش به توضیح این نکات می‌پردازیم:

  1- اختصاص دادن منابع به فرایند ویدئو مارکتینگ

   باید بودجه خاصی را برای ویدیو در دیجیتال مارکتینگ در نظر بگیرید. این هزینه‌ها شامل فراهم کردن تجهیزات مناسب، نرم‌افزارهای تدوین و گروه تولید ویدیو است. همچنین، باید زمان انجام این فرایند را نیز در نظر بگیرید.

   

  ویدئو مارکتینگ چیست

  2- بیان کردن داستان ویدیو، مهم‌ترین بخش ویدیو مارکتینگ

  مهم‌ترین قسمت ایجاد ویدیو در دیجیتال مارکتینگ، بیان مناسب داستان (Storytelling) ویدیو است. بدون یک داستان خوب، ویدیو نمی‌تواند انقلاب لازم را در استراتژی مارکتینگ شما ایجاد کند. در نتیجه در این مورد خوب فکر کنید و در مورد محتوا و چگونگی داستان ویدیو از جلسات طوفان فکری و ایده‌های هم ‌تیمی‌ها استفاده کنید.

  3- تولید ویدیوی شگفت انگیز برای جلب توجه مخاطب

   بیان مفهوم ویدیو به ‌تنهایی کافی نیست و علاوه بر این موضوع، باید توجه مخاطبین را با استفاده از ایده‌های خلاقانه جلب کنید. ویدئوهایی که تمام محتوای آن‌ها بر اساس مارکتینگ و تبلیغات است برای کاربران خسته‌کننده هستند و نتیجه مورد نظر شما را برآورده نخواهند کرد. مشتریان مایل هستند از دیدن ویدیو شگفت‌زده شوند، بیاموزند، بخندند و از ویدئو لذت ببرند.

  4- بهینه‌سازی ویدیو در دیجیتال مارکتینگ برای بهبود سئو وب سایت

   تکنیک‌های زیادی وجود دارد که ویدیوی شما به ‌راحتی توسط کاربران در موتورهای جستجو یافت شود. توضیح ویدیو مهم‌ترین نکته در این ‌باره است. توضیحات مربوط به ویدیو در دیجیتال مارکتینگ امکان فهمیدن موضوع ویدیو، محتوای آن و نهایتا رتبه‌بندی را به گوگل می‌دهد و در بهبود سئو در دیجیتال مارکتینگ تاثیر بسزایی دارد. سعی کنید از کلمات کلیدی در توضیحات استفاده کنید.

  5- کوتاه بودن ویدیو برای جلوگیری از افت تعامل مخاطب

  طول مشخص و استانداردی برای ویدئوها وجود ندارد، اما یک قانون سرانگشتی در مورد ویدئوهای آنلاین این است که هرچه کوتاه‌تر باشند عملکرد بهتری خواهند داشت. 30 ثانیه زمان مناسبی برای در پلتفرم‌های آنلاین و شبکه‌های اجتماعی است. باید هر چیز غیرضروری و اضافه‌ای را از ویدئوها حذف کنید. مدت‌ زمانی که مخاطبین به ویدئو توجه می‌کنند نیز کم است؛ بنابراین باید مفاهیم اصلی را در مدت‌ زمان کوتاهی که در اختیار دارید بیان کنید. آمارها می‌گویند بیش از 75% از مخاطبان ترجیح می‌دهند ویدئوهای آنلاین کمتر از 1 دقیقه باشند. تحقیقات wistia.com در مورد ارتباط بین مدت ویدئو و درگیری کاربران با آن می‌گوید افت شدیدی در تعامل کاربران بین دقایق 2 و 3 اتفاق می‌افتد. تعامل کاربران در دقایق 6 تا 12 تقریباً ثابت است و از دقیقه 12 به بعد مجدداً تعامل کاربران افت می‌کند.

  نقش ویدئو در دیجیتال مارکتینگ

  6- انتشار گسترده ویدیو در رسانه‌ها برای بازدید بیشتر

   ویدیو را به‌ صورت گسترده در رسانه‌های رایگان مانند وب‌سایت، یوتیوب، آپارات و تمام کانال‌های اجتماعی که دارید منتشر و پس ‌از آن شروع به تبلیغ در رسانه‌های پولی کنید.

  7- تجزیه و تحلیل نتایج استفاده از ویدیو در دیجیتال مارکتینگ

  پس از گذشت مدتی از زمان انتشار ویدیو، معیارها و ضوابط مورد نظر را دنبال (track) کنید تا متوجه شوید کدام ویدیو در دیجیتال مارکتینگ نتیجه بهتری گرفته است. علت آن را بررسی کرده و بر روی سایر ویدیوها نیز اعمال کنید.

  شاخص های کلیدی عملکرد (KPI)ها برای ویدئو مارکتینگ

  برای بررسی میزان موفقیت انواع ویدیو مارکتینگ، نیاز به دنبال کردن (track) برخی فاکتورها است. شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI) مختلفی برای ویدئو مارکتینگ مطرح شده است که از جمله مهم‌ترین و مناسب‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تعداد بازدید: رایج‌ترین راه قضاوت درباره موفقیت یک کمپین ویدیویی در دیجیتال مارکتینگ چیست؟ معمولا تعداد بازدید ویدیو در دیجیتال مارکتینگ از مهم‌ترین معیارهای موفقیت است. با این وجود، میزان بازدید یک ویدیو به تنهایی مشخص‌کننده موفقیت یک ویدیو در دیجیتال مارکتینگ نیست. به عنوان مثال، تعداد بازدید ویدیوها در تلگرام، میزان توجه کاربران را نشان نمی‌دهد؛ زیرا ممکن است کاربر تنها چند ثانیه اول ویدیو را تماشا کرده باشد. بنابراین قضاوت بر اساس تعداد بازدید، معیار مناسبی نیست.
  • نرخ تماشای کامل ویدیو (Completion Rate)؛ این عدد در واقع تعداد بازدیدهای کامل ویدیو توسط مخاطبان را نشان می‌دهد. در صورتی که مخاطب ویدیو را تا انتها تماشا کرده باشد، می‌توان نتیجه گرفت که درگیری مخاطب با ویدئو زیاد بوده است.
  • زمان تماشای ویدیو؛ هرچه زمان تماشای یک ویدیو توسط مخاطبان بیشتر باشد، نشان‌دهنده توجه بیشتر به او به ویدیو است.
  • نرخ کلیک؛ در صورت قرار دادن یک CTA واضح و مشخص در پایان ویدیو، می‌توان نرخ کلیک ویدیو در دیجیتال مارکتینگ را به راحتی بدست آورد. هرچه این نرخ بالاتر باشد، نشان‌دهنده موفقیت بیشتر کمپین است.

  ویدیو مارکتینگ

  برای اندازه‌گیری KPI دلخواه، ابزارهایی وجود دارد که رایج‌ترین ابزارهای مورد استفاده در کمپین‌های یوتیوب شامل موارد زیر است:

  • Brand Lift
  • YouTube Analytics
  • AdWords

  این ابزار به شما کمک می‌کنند تا KPIهایی مانند مدت تماشای ویدیو، نرخ بازدید و نرخ کلیک را اندازه‌گیری کنید و با استفاده از نتایج حاصل از آن‌ها، کمپین را با توجه به هدفمندی خود بهینه‌سازی کنید.

  پربازدیدترین وب‌سایت‌های اشتراک گذاری ویدیو در ایران و جهان

  اشتراک‌گذاری ویدیو در وب‌سایت‌های ویدئو مارکتینگ با اهداف مختلفی مانند آموزش، سرگرمی، اطلاع‌رسانی و سئو سایت صورت می‌گیرد.

  • YouTube: این شرکت متعلق به گوگل بوده و پر بازدیدترین وب‌سایت درزمینه ویدئو است و در نتیجه انتشار ویدیو در این وب‌سایت، تاثیر بسزایی در موفقیت ویدئو مارکتینگ دارد.
  • Facebook: فیسبوک در سال‌های اخیر، توجه و هزینه بیشتری را برای ویدئو صرف کرده است.
  • Vimeo: این وب‌سایت دارای کیفیت HD برای به اشتراک‌گذاری ویدیوها است و امکان راه‌اندازی کانال‌های عمومی و خصوصی در آن وجود دارد.
  • Dailymotion: امکان قرار دادن فیلم، موسیقی، فیلم‌های کوتاه و تبلیغات با کیفیت بالا در حد HD در این وب‌سایت وجود دارد.
  • Aparat (آپارات): این وب‌سایت یکی از مراجع اشتراک‌گذاری ویدئو در ایران است.
  • Namashaa (نماشا): یکی از وبسایت‌های اشتراک‌گذاری فیلم‌های ایرانی که زیرمجموعه بلاگ اسکای است.

  اپلیکیشن‌های موبایلی برای اشتراک‌گذاری ویدئو در جهان

  • Vine: برای اهداف چندگانه در نظر گرفته شده است و یکی از آن‌ها اشتراک ویدیو است.
  • Telegram: اپلیکیشن پیام رسان اشتراک‌گذاری عکس و ویدیو است که در ایران از محبوبیت بالایی برخوردار است.
  • Instagram: این اپلیکیشن به‌ منظور اشتراک‌گذاری عکس و ویدیو استفاده می‌شود.
  • Snapchat: برای دریافت پیام، ارسال عکس و به اشتراک‌گذاری ویدیو کاربرد دارد.
  • Twitter: توییتر در حال حاضر صاحب Vine است و در این اپلیکیشن امکان قرار دادن ویدیو نیز وجود دارد.

  نکات تکمیلی بازاریابی ویدئویی

  • استفاده از ویدیوها در صفحات فرود: استفاده از ویدیو در صفحات فرود، باعث افزایش 80 درصدی نرخ تبدیل می‌شود.
  • استفاده از ویدئوهای مرتبط در مقالات وبلاگ: اغلب مردم علاقه‌ای به خواندن متن‌های آموزشی طولانی ندارند درنتیجه قرار دادن ویدئوهای آموزشی برای کاربران جذاب خواهد بود.
  • استفاده از ایده‌های جذاب: به‌ منظور تأثیرگذاری بیشتر، باید از ترفندهای خلاقانه مانند طنز و سرگرمی در ویدئوها استفاده کرد. ویدیو در دیجیتال مارکتینگ باید به ‌گونه‌ای باشد که احساسات مخاطبان را برانگیزد تا تاثیر بیشتری بر آنها بگذارد. دقت کنید که ویدیو در دیجیتال مارکتینگ همواره نباید جنبه تبلیغاتی داشته باشد.
  • استفاده از کلمات کلیدی: به ‌منظور دستیابی به نتیجه بهتر و سئو بهتر، از کلمات کلیدی مناسب برای تگ توضیحات و عناوین ویدئو استفاده کنید.
  • برقراری ارتباط با مشتریان: شیوه بیان تبلیغات نباید آنقدر رسمی و خشک باشد که باعث ایجاد حس انفعال در مخاطب شود و نه آن ‌قدر صمیمی که جایگاه برند را زیر سوال ببرد، بلکه باید به ایجاد اعتماد بین شما و مشتریان کمک کند.
  • تمرکز روی یک موضوع: در یک ویدیو در دیجیتال مارکتینگ، موضوعات مختلف و پراکنده را مطرح نکنید، بلکه بهتر است بر یک موضوع خاص تمرکز کرده و آن را به‌ طور کامل توضیح دهید.
  • پایان مناسب ویدیوها: هدف از ویدیو در دیجیتال مارکتینگ این است که مخاطبان پس از تماشای فیلم، به ‌راحتی بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند. حتما در پایان ویدیو، آدرس وب‌سایت و طریقه تماس با شما را ارائه کنید. استفاده از CTA مناسب، آیکن‌های شبکه اجتماعی و لینک به وب‌سایت در پایان ویدیو از جمله روش‌های این کار است.

  چند نمونه ویدیوی تبلیغاتی موفق

  از نمونه‌های موفق استاده از ویدیو در دیجیتال مارکتینگ، می‌توان کمپین‌های ویدیو مارکتینگ شرکت‌های زیر را نام برد:

  1- شرکت الکترونیک “Llama Superstar”

  این ویدئو به دلیل داستان‌پردازی بسیار خوب، به ‌عنوان بهترین ویدیو سال 2015 انتخاب شده است. داستان‌پردازی بهترین شیوه برای برقراری ارتباط با مخاطب است. این شرکت یک قدم فراتر رفت و داستان ویدیو را به یک سطح الهام‌بخش تبدیل کرد که برای بیننده جذاب است.

  2- شرکت Hootsuite

  این ویدئو نیز به دلیل جذابیت و خلاقیت به کار گرفته ‌شده در آن، جز ده ویدیو برتر سال 2014 قرار گرفت. این ویدئو علاوه بر مرتبط بودن محتوای کسب‌وکار، توجه مخاطب را نیز به خود جلب می‌کند. همان‌طور که می‌دانید سریال Game of Thrones یکی از معروف‌ترین سریال‌هایی است که هر سال یک فصل از آن منتشر شد و از رویدادهای فرهنگی سالانه محسوب می‌شد. هم‌ زمان با انتشار فصل چهارم این سریال، شرکت Hootsuite، ویدیویی با سبک تیتراژ این سریال منتشر کرد که توجه تعداد زیادی از مردم را به خود جلب کرد.

  3- شرکت Volvo

  این ویدیو به‌عنوان بهترین دموی تبلیغاتی در سال 2014 انتخاب شد. استفاده از یکی از معروف‌ترین بازیگران تاریخ سینما به نام ژان کلود ون دام در این ویدیو باعث جلب‌ توجه مخاطب شد. بازی خوب این بازیگر در ابتدای ویدیو باعث درگیر کردن مخاطب می‌شود؛ به‌ خصوص که تبلیغاتی بودن ویدیو در ابتدای آن به‌ هیچ‌ عنوان احساس نمی‌شود. این تبلیغ، یکی از بهترین روش‌های نشان دادن دقت فرمان کامیون‌های ولوو است.

  معرفی برخی از بهترین شبکه‌های تبلیغاتی ویدئویی

  اگر چه یوتیوب این روزها قهرمان بلامنازع برای انواع تبلیغات ویدیویی در وب‌سایت‌ها است، به علت گسترش استقبال از تماشای ویدیو در موبایل و اپلیکیشن‌ها، شبکه‌های تبلیغات ویدیویی در موبایل این روزها بیشتر در مرکز توجه تبلیغ‌دهندگان قرار دارند.

  • تپسل: شبکه تبلیغات ویدیویی تپسل که کارش را با نمایش ویدیو‌های کوتاه در اپلیکیشن‌های موبایل آغاز کرد، هم‌اکنون با در اختیار داشتن فضای تبلیغاتی بیش از 140هزار اپلیکیشن پرمخاطب و وب‌سایت‌های پربیننده‌، یکی از بهترین گزینه‌ها برای پخش وسیع ویدیوی تبلیغاتی است.
  • Adcolony: این شبکه که کارش را در سال 2011 در لس‌آنجلس آغاز کرد در حال حاضر در بیش از 24 شهر بزرگ دنیا شعبه دارد و یکی از گسترده‌ترین شبکه‌های تبلیغاتی ویدیویی درون اپلیکیشن‌های موبایل است. استفاده از آخرین تکنولوژی‌های روز برای تسریع و تسهیل نمایش ویدیو در موبایل، بارزترین مزیت این شبکه تبلیغاتی است.
  • Wistia: یکی از بسترهای به ‌اشتراک‌گذاری ویدیو در دیجیتال مارکتینگ است که سعی می‌کند بین ویدئو مارکتینگ و ایمیل مارکتینگ شما ارتباط برقرار کند. ابزارهای آنالیز این شبکه تبلیغاتی برای دنبال کردن وضعیت نمایش ویدیوها، یکی از مزیت‌های آن است.

  برای یادگیری بیشتر مباحث استفاده از ویدیو در دیجیتال مارکتینگ، اسلایدهای آموزش ویدیو مارکتینگ و همچنین بلوک آموزش ویدئو مارکتینگ را مطالعه نمایید تا بتوانید در استفاده از این ابزار موفق‌تر عمل کنید. در این اسلایدها ضمن ارائه آمارهایی پیرامون اهمیت ویدئو مارکتینگ و آخرین وضعیت آن در وب و موبایل، راهکارهای ساخت ویدئوی جذاب و نمونه‌های موفق داخلی آورده شده است.

  در جلسه آینده این بلوک، ایمیل مارکتینگ، مزایای و ترفندهای آن صحبت شده است.

  با ما همراه باشید.

  • نازنین قاسمی
  5
  Sending
  User Review
  3.71 (7 votes)

   4 ديدگاه نظر دهيد

  1. تیم متخصص و درجه یک تپسل دمتون گرم و خداقوت
   ممنون که به این وسعت و جامعیت به شاخه های مختلف پرداختین و رایگان اون رو در اختیار و برای مطالعه گذاشتین .
   دمتون گرم .

   • سلام
    خیلی ممنون از شما بابت توجهتون و نظر لطفتون به کالج تپسل
    موفق باشید

  اعلام ديدگاه

   

  هر هفته از به‌‌روزترین مطالب دیجیتال مارکتینگ در کالج تپسل آگاه شوید.

  عضویت در خبرنامه کالج تپسل

  لطفا منتظر بمانید ...

  عضویت شما با موفقیت انجام شد.

  آدرس ایمیل شما محفوظ خواهد بود و به هیچ عنوان جهت مقاصد تبلیغاتی استفاده نخواهد شد.