خرید رپورتاژ آگهی؛ راهنمای انتخاب بهترین رسانه

زمان مطالعه : 8 دقیقه
خانه بلوک های یادگیری دوره آموزش رپورتاژ آگهی

  در درس‌های گذشته از بلوک آموزش رپورتاژ آگهی، در مورد اینکه رپورتاژ چیست و قیمت رپورتاژ آگهی آشنا شدیم. خرید رپورتاژ آگهی از روش‌های رایج لینک سازی خارجی در استراتژی‎های استفاده از رپورتاژ و تقویت اعتبار دامنه است. خرید رپورتاژ آگهی با هدف بهبود جایگاه در نتایج جستجو انجام می‌شود، اما این بهبود جایگاه و دریافت اعتبار زمانی رخ می‌دهد که تمام معیارها و قوانین گوگل را برای دور ماندن از دیدرس ربات‌ها رعایت کنیم. برای کسب بهترین نتیجه از خرید رپورتاژ آگهی، معیارهای مختلفی را باید در نظر داشته باشیم. در این بخش به بررسی مهمترین معیارها می‌پردازیم:

  خرید رپورتاژ آگهی

  1. انتخاب رسانه مناسب برای انتشار رپورتاژ آگهی

  رپورتاژها باید در سایت‌های معتبر و پربازدیدی مانند سایت‌های خبری و سرگرمی منتشر شود تا در دیدرس افراد بیشتری قرار گیرد. در این صورت است که می‌توان انتظار موفقیت رپورتاژ آگهی را داشت.

  برای انتخاب رسانه معیارهایی وجود دارد که در درس قیمت رپورتاژ آگهی به آنها اشاره کردیم. در این بخش نیز به توضیح مختصری در مورد معیارهای اصلی می‌پردازیم:

  اعتبار دامنه سایت منتشر کننده، فاکتوری برای خرید رپورتاژ قوی

  اعتبار دامنه (Domain Authority) معیاری برای سنجش کیفیت لینک‌های خارجی هر سایت است. این معیار توسط سایت Moz.com و با بررسی لینک‌های قرار گرفته در تمام صفحات وب محاسبه می‌شود. هر چه اعتبار دامنه سایتی که به شما لینک داده بالاتر باشد، اعتباری که به صفحات شما منتقل می‌شود نیز بیشتر خواهد بود. یکی از فاکتورهای تاثیر گذار بر قیمت رپورتاژ آگهی اعتبار دامنه و میزان بازدید سایت منتشر کننده است.

  اسپم اسکور، معیاری مهم برای سفارش رپورتاژ آگهی

  Spam Score نیز یکی از فاکتورهای معرفی شده توسط کمپانی Moz است. این معیار مشخص می‌کند که سایت منتشر کننده به خاطر لینک سازی‎های خارجی خود و سایت‌هایی که به آنها لینک رد و بدل کرده است، چقدر احتمال جریمه شدن توسط گوگل را دارد. اعتبار دامنه و اسپم اسکور مستقل از هم هستند. یعنی ممکن است که یک سایت اعتبار بسیاری بالایی داشته و همزمان اسپم اسکور آن نیز زیاد باشد.

  قبل از انتشار رپورتاژ آگهی در یک سایت اسپم اسکور آن را بررسی کنید. اگر این سایت در لینک سازی‌های خارجی خود استانداردهای لازم را رعایت نکرده و فعالیت‌های او از نظر الگوریتم‌های گوگل غیرطبیعی است، بهتر است آن را برای خرید رپورتاژ آگهی انتخاب نکنید. نمره کمتر از 25 از 100، می‌تواند نمره خوبی باشد. اگر دو گزینه با اعتبار دامنه، موضوع و قیمت یکسان در دسترس بود،  سایتی را انتخاب کنید که نمره اسپم آن پایین تر است.

  تبلیغ در فضای محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های موبایل در تپسل

  تپسل، به شما کمک می‌کند تا کمپین‌های تبلیغاتی کسب‌وکار خود در فرمت‌های مختلف تبلیغاتی (ویدئویی، بنری، همسان، ریتارگتینگ) را در محبوب‌ترین اپلیکیشن‌ها و بازی‌های موبایلی اجرا کنید و برند خود را در مقابل چشم مخاطبان هدفتان قرار دهید.

  میخواهم با تبلیغات تپسل آشنا شوم

  ارتباط موضوعی با سایت منتشر کننده رپورتاژ، دلیلی برای خرید رپورتاژ آگهی دائمی

  اگر موضوع سایت منتشر کننده رپورتاژ به موضوع سایت شما ارتباطی ندارد، بهتر است آن را برای خرید رپورتاژ آگهی انتخاب نکنید. گوگل برای تعیین اعتبار و کیفیت لینک‌ها به ارتباط موضوعی صفحات نیز توجه می‌کند. در صورتی که موضوع سایت شما با سایتی که از آن لینک دریافت کرده‌اید مرتبط نباشد، ارزش و اعتبار کمتری به شما منتقل خواهد شد. اگر تعداد این لینک‌ها افزایش یافته و سایت‌های نامرتبط زیادی با کلمات یکسان به صفحات شما لینک داده باشند، گوگل به شما مشکوک خواهد شد.

  مشکل اصلی آنجاست که سایت مرتبط مناسبی را برای خرید رپورتاژ آگهی پیدا نمی‌کنید. در این شرایط می‌توان از سایت‌های عمومی یا خبری استفاده کرد.

  همچنین، رپورتاژ نباید از سایت‌ منتشر کننده حذف شود، بلکه باید با ماندن در سایت، تاثیر بیشتری بر سئوی سایت شما داشته باشد.

  رپورتاژ نگاری صحیح

  2. نگارش اصولی محتوای رپورتاژ برای کسب بهترین نتایج

  محتوایی که برای انتشار رپورتاژ آگهی تولید می‌کنید نقش بسیار مهمی در اعتبار رپورتاژ آگهی شما خواهد داشت. رعایت برخی نکات در رپورتاژ نگاری، به بهبود کیفیت محتوا و کسب نتیجه مطلوب می‌انجامد. در ادامه برخی از این نکات را یادآوری خواهیم کرد:

   • پرسونای مخاطب خود را بشناسید و در جهت رفع نیاز آنها به نوشتن رپورتاژ بپردازید تا توجه آنها را جلب کنید.
   • برای انتخاب موضوع مناسب وقت بگذارید و متن رپورتاژ اختصاصی بنویسید، متنی که تکراری نباشد و برای مخاطب جذابیت داشته باشد. توجه داشته باشید که محتوای تکراری از نظر گوگل ارزشی ندارد و هرچقدر هم که سایت منتشر کننده اعتبار بالا داشته باشد، زمانی که یک محتوای تکراری را در آن قرار می‌دهید این اعتبار را از بین خواهید برد.
   • برای انتخاب عنوان مقاله وقت بگذارید و عنوانی جذاب و هم راستا با ترند انتخاب کنید تا مخاطب به کلیک کردن ترغیب شود.
   • اهمیت پاراگراف اول را فراموش نکنید. این پاراگراف می‌تواند مخاطب را به خواندن ادامه مطلب ترغیب کند یا اینکه باعث شود صفحه را ببندد.
  • تا حد امکان از فروش مستقیم خودداری کنید، زیرا معمولا مخاطب به محض اینکه متوجه تبلیغاتی بودن محتوا شود از خواندن ادامه مطلب منصرف می‌شود.
  • از تصاویر و گرافیک جذاب به اندازه کافی استفاده کنید تا محتوا برای خواننده چشم نوازتر و تا حد امکان گیرایی بیشتری داشته باشد.
  • اصول نگارشی را در متن رعایت کنید. شاید مهم به نظر نرسد، اما نوشتن یک متن معمولی بدون هیچ غلط املایی، ناخودآگاه تاثیر خوبی بر خواننده خواهد داشت.

  3. انتخاب درست صفحات هدف و لینک سازی مناسب

  در این مرحله به انتخاب انکر تکست مناسب و لینک سازی درست می‌پردازیم. باید تصمیم بگیریم که این لینک‌ها به چه صفحه‌ای از سایت ما ارجاع داده شود. می‌دانیم که برای موفقیت استراتژی‌های بازاریابی محتوایی، باید محتوای تولید شده را به درستی پروموت کنیم؛ رپورتاژ آگهی فرصتی مناسب برای این کار است.

  ابتدا باید مطمئن شوید که انکر تکست با صفحه‌ای که به آن لینک می‌دهید مرتبط است. انکر تکست بی ربط هم کاربران و هم موتورهای جستجو را گیج می‌کند. انکر تکست باید صفحه‌ای را که به آن لینک می‌دهید توصیف کند، به گفته گوگل، انکر تکست شما باید توصیفی و مختصر باشد. کلمه یا عبارتی که برای لینک‌سازی در متن رپورتاژ آگهی انتخاب می‌کنیم، باید همان کلماتی باشند که می‌خواهیم جایگاه خود را در آن بالا ببریم.

  بک لینک سازی در رپورتاژ آگهی

  برای انتخاب صفحات هدف چند نکته مهم را باید در نظر داشته باشیم:

  در هر رپورتاژ، لینک‌های مختلفی به صفحات مختلف سایت خود بدهیم

  معمولا سایت‌های منتشر کننده اجازه استفاده از 3 لینک فالو در متن رپورتاژ آگهی را به شما می‌دهند. هر یک از این لینک‌ها باید با انکر تکست متفاوت و به صفحه مجزایی ارجاع داده شوند. اگر دو یا چند لینک به یک صفحه از سایت خود داشته باشید، اولین لینک در نظر گرفته شده و موارد بعدی بی اثر خواهند بود.

  از عبارات مختلف برای لینک‌سازی صفحات یکسان استفاده کنید

  اگر در رپورتاژهای مختلف از یک عبارت یکسان برای انکر تکست استفاده کرده و به یک صفحه مشخص از سایت خود لینک داده باشید، رفتار شما از نظر الگوریتم‌های گوگل طبیعی نخواهد بود. بهتر است در هر رپورتاژ آگهی عبارت متفاوتی را برای تقویت لندینگ خود انتخاب کنید و همه این عبارت‌ها به یک مفهوم یکسان که موضوع صفحه هدف است اشاره داشته باشند.

  تنوع صفحات هدف را حفظ کنید

  در هر رپورتاژ فرصت لینک سازی برای حدود 3 صفحه از سایت خود داریم. ولی اگر در همه رپورتاژهای خود به 3 صفحه یکسان لینک دهیم، عملا فرآیند لینک سازی خارجی ما غیرطبیعی خواهد بود. بعید است که چند سایت معتبر اینترنتی در مقالاتی با موضوعات مختلف دقیقا به سه صفحه یکسان از سایت شما لینک داده باشند. در نتیجه برای طبیعی جلوه دادن لینک ها تلاش میکنیم تا تنوع صفحات هدف را حفظ کرده و در همه رپورتاژها استراتژی مشابهی را دنبال نکنیم.

  اینکه در دو رپورتاژ آگهی به یک صفحه یکسان لینک داده باشیم ایراد نیست به شرط آنکه بقیه لینک‌های قرار گرفته در این دو رپورتاژ متفاوت باشد.

  معیارهای مهم برای خرید رپورتاژ آگهی

  تا اینجا در مورد رپورتاژ خوب و حرفه‌ای، و سایت های رپورتاژ آگهی صحبت کردیم. ممکن است این سوال پیش بیاید که چگونه می‌توانیم برای وب سایت خود رپورتاژ تولید کنیم؟ برای پاسخ به این سوال، همانطور که در قسمت‌های قبل گفتیم وبسایت‌هایی وجود دارند که می‌توانید برای خرید رپورتاژ آگهی از آنها اقدام کنید. این وبسایت‌ها قیمت‌های مختلفی را با توجه به فاکتورهای گفته شده ارائه می‌دهند.

  رپورتاژ در مقایسه با بسیاری از تبلیغات مختلف مانند تبلیغات تلویزیونی یا بیلبوردها، با توجه به تاثیر زیادی که دارد بسیار مقرون به صرفه است. با خرید رپورتاژ آگهی، محتوای شما در وب‌سایت آگهی‌دهنده می‌ماند و نیازی به پرداخت هزینه دیگری برای لینک سازی ندارید. به علاوه، سایت شما به مرور زمان در گوگل در حال رشد است.

  اگر در رابطه با خرید رپورتاژ آگهی، سوال و نظری دارید می‌توانید آن را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

  Sending
  User Review
  0 (0 votes)

  اعلام ديدگاه

   

  هر هفته از به‌‌روزترین مطالب دیجیتال مارکتینگ در کالج تپسل آگاه شوید.

  عضویت در خبرنامه کالج تپسل

  لطفا منتظر بمانید ...

  عضویت شما با موفقیت انجام شد.

  آدرس ایمیل شما محفوظ خواهد بود و به هیچ عنوان جهت مقاصد تبلیغاتی استفاده نخواهد شد.