مقایسه سه ابزار ایمیل مارکتینگ – جلسه 12

زمان مطالعه : 5 دقیقه
خانه بلوک های یادگیری دوره آموزش ایمیل مارکتینگ

در سه جلسه قبل بلوک یادگیری به ارائه توضیحاتی در مورد سه ابزار ایمیل مارکتینگ یعنی میل چیمپ ، میلرلایت و CampaignMonitor پرداختیم. در این جلسه، می‌خواهیم این سه ابزار را از جوانب مختلف بررسی و با یکدیگر مقایسه کنیم؛ بنابراین، با مطالعه مطالب این جلسه، می‌توانید به‌راحتی ابزاری که متناسب با اهداف کسب‌وکار و بودجه شما است را انتخاب کرده و برای کمپین‌های ایمیلی خود از آن استفاده کنید. اگر برای انتخاب سرویس ایمیل مارکتینگ خود دچار مشکل هستید، مطالعه جداول و مطالب این جلسه به شما کمک خواهد کرد.

 

مقایسه سه ابزار ایمیل مارکتینگ

 

ابزار ایمیل مارکتینگ

 

برای انتخاب ابزار ایمیل مارکتینگ خود باید معیارهای مختلفی نظیر قیمت، امکان تلفیق با سایر ابزارها و … را در نظر بگیرید. بر اساس گزارش وب‌سایت comparisons.financesonline.com، نمره سه نرم‌افزار میل چیمپ، میلرلایت و Campaign monitor به ترتیب 9، 8.9 و 8.3 است. همچنین، درصد رضایت مشتریان از این سه ابزار به ترتیب 98%، 89% و 92% است. به منظور بدست آودن یک دیدگاه کلی و مقایسه این سه ابزار، جداول زیر مطالعه کنید. اصطلاحات موجود در جدول که ممکن است برای شما آشنا نباشد را به صورت خلاصه در زیر توضیح داده‌ایم:

 • Drip Email Marketing؛ تنظیم ارسال ایمیل‌های خودکار بر اساس یک زمان مشخص یا تعاملات مشتریان است.
 • Email List Distribution؛ قابلیتی در یک ابزار ایمیل مارکتینگ است که به کاربران آن اجازه ارسال ایمیل به تمام لیست موجود را به طور همزمان می‌دهد.
 • Event Triggered Email؛ قابلیت ارسال ایمیل‌ها بر اساس یک رخداد خاص مانند تولد، سالگرد و … که از اطلاعات مشترکین بدست آمده است.
 • Mail Merge؛ ارسال ایمیل‌های مشابه به گروه‌های مختلف مشترکین
 • Third Party Management؛ فرایند نظارت و مدیریت بر تمام بخش‌های خارجی مرتبط با ایمیل مارکتینگ است.
 • User Activity Monitoring؛ نظارت و کنترل بر فعالیت کاربران در ابزار مورد نظر

 

ابزار ایمیل مارکتینگ

 

تبلیغ در فضای وب‌سایت‌های معتبر ایرانی در مدیااد

مدیااد، به شما کمک می‌کند تا کمپین‌های تبلیغاتی کسب‌وکار خود را در معتبرترین وب‌سایت‌های ایرانی اجرا کنید و برند خود را در مقابل چشم مخاطبان هدفتان قرار دهید.

میخواهم با پلتفرم مدیااد آشنا شوم

مقایسه مدل‌های قیمت‌گذاری ابزارهای ایمیل مارکتینگ

به منظور مقایسه قیمت و تعرفه‌های این سه ابزار با یکدیگر، به جدول زیر توجه نمایید.

 

ابزار ایمیل مارکتینگ

میلرلایت دارای تعرفه پرداخت سالیانه و ماهیانه با حجم ارسال‌های بسیار زیاد نیز ارائه می‌دهد. اطلاع از این قیمت‌های میلرلایت در وبسایت میلرلایت موجود است. پرداخت سالیانه دارای 30 درصد تخفیف در مبلغ کلی است؛ به‌عنوان‌مثال، اگر قصد ارسال ایمیل‌های سالیانه برای 5000 مشترک دارید، به‌جای پرداخت 20 دلار در هرماه، تنها 168 دلار (12*20*0.3) در هرسال پرداخت کنید؛ بنابراین، درصورتی‌که قصد ارسال ایمیل در طول سال را دارید، استفاده از این مدل قیمت‌گذاری اقتصادی‌تر خواهد بود.

میل چیمپ نیز دارای تعرفه پرداخت دیگری به نام Pay as you go یا پرداخت هنگام استفاده نیز است. درصورتی‌که به‌صورت مکرر و ماهانه ایمیل ارسال نمی‌کنید، می‌توانید هنگامی‌که قصد ارسال ایمیل دارید، اعتبار بخرید. شروع قیمت از 0.03 دلار به ازای هر ایمیل است و طبیعتاً هرچه حجم ارسال ایمیل‌ها افزایش یابد، از قیمت هر ایمیل نیز کاسته می‌شود به‌گونه‌ای که برای ارسال ایمیل به بیش از 5000 مشترک، قیمت هر ایمیل 0.02 دلار خواهد بود.

 

مزایای ایمیل مارکتینگ را بدانید

 

نتیجه‌گیری سه ابزار ایمیل مارکتینگ

باوجود اطلاع از موارد ذکرشده در بالا، این شما هستید که باید ابزار ایمیل مارکتینگ خود را با توجه به اهداف کسب‌وکار، بودجه‌بندی و تقاضای مشتریان انتخاب کنید. از مطالب بالا می‌توان نتیجه گرفت که:

 • ابزار MailChimp برای افراد تازه‌کار و کسب‌وکارهای کوچک مناسب است. این ابزار به دلیل رایگان بودن و استفاده آسان از قسمت‌های مختلف آن، برای آغاز کار بسیار مناسب است. زمانی که کسب‌وکارتان توسعه پیدا کرد، به دنبال ابزار دیگری که پاسخ‌گوی نیازهای شما باشد، بروید.
 • ابزار MailChimp برای افراد دارای تجارت آنلاین یا Ecommerce نیز مفید خواهد بود.
 • سیستم اتوماسیون در MailChimp کاربرپسند (user-friendly) است.
 • ابزار Mailerlite برای افرادی که درآمد زیادی ندارند یا کسانی که صاحب وبلاگ‌های سرگرمی هستند بسیار مناسب است.
 • هزینه ابزار Campaign Monitor از سایر ابزارهای رقیب بیشتر است. همچنین، به دلیل عدم وجود مدل رایگان، بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک از این ابزار استفاده نمی‌کنند.

 

درصورتی‌که شما هم از هر یک از این ابزارها استفاده کرده‌اید، نظرات و تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. آموزش ایمیل مارکتینگ به جلسه آخر خود نزدیک می‌شود. اگر سؤالی در مورد ایمیل مارکتینگ دارید که در جلسات قبل پاسخ آن را نگرفته‌اید آن را با ما در میان بگذارید.

در جلسه آینده این بلوک، درباره آمار ایمیل مارکتینگ در سال 2017 صحبت میکنیم.

خلاصه

در این جلسه، به مقایسه دقیق سه ابزار ایمیل مارکتینگ مطرح شده در جلسات قبل یعنی MailChimp، Mailerlite و Campaign Monitor می‌پردازیم.

Sending
User Review
3 (3 votes)

اعلام ديدگاه

 

هر هفته از به‌‌روزترین مطالب دیجیتال مارکتینگ در کالج تپسل آگاه شوید.

عضویت در خبرنامه کالج تپسل

لطفا منتظر بمانید ...

عضویت شما با موفقیت انجام شد.

آدرس ایمیل شما محفوظ خواهد بود و به هیچ عنوان جهت مقاصد تبلیغاتی استفاده نخواهد شد.